Mieszkania zamiast Tesco

Deweloper Echo Investments finalizuje przejęcie trzech działek od Tesco.

Grupa Echo Investment podpisała przyrzeczone umowy zakupu zabudowanych nieruchomości w Poznaniu, Łodzi i Krakowie za łączną cenę 41,63 mln euro - podała spółka w komunikacie. Umowy zostały zawarte ze spółkami z grupy Tesco. Przedwstępne umowy w tej sprawie podpisano w lutym tego roku, o czym pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190 tys. mkw. Echo podawało wcześniej, że na działkach może powstać łącznie ok. 240 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej (ok. 4 tys. lokali), biurowej (tylko w Krakowie) i handlowo-usługowej.
Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment. 
Przypomnijmy, że chodzi o działki zlokalizowane w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, w Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Umowy zakupu nieruchomości zostały zawarte ze spółkami Topaz Jewel sp. z o.o. (w przypadku Krakowa) oraz Pearl Jewel sp. z o.o. (w przypadku Łodzi i Poznania), które wchodzą w skład grupy Tesco.

Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac. Ponadto Echo Investment zamierza stworzyć przestrzeń dla obecnych najemców w planowanych projektach wielofunkcyjnych.

To już kolejna transakcja Echo Investment z Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN, obok stacji metra Kabaty. Zostanie on przekształcony w miastotwórczy projekt, tzw. „destination”, odzwierciedlający charakter dzielnicy.

Magdalena Weiss 2915 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.