Lidl dołącza do akcji ministerstwa

Chodzi o program zainicjowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej #wspierajseniora. Lidl dokłada do niego swoją cegiełkę.

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo seniorzy powinni ograniczać obecnie wychodzenie z domu do minimum. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów został zainicjowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, aby osoby 70+ otrzymały niezbędną pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. W ramach akcji #wspierajseniora wdrożono infolinię dla osób 70+, które potrzebują wsparcia w zakupach, sprzątaniu czy wyprowadzaniu psa.

Seniorom pomagają wolontariusze, których pracę koordynują lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy, powinny skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu 22 505 11 11. Ponadto mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w wolontariacie, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej wspierajseniora.pl.

- Zachęcamy wszystkie osoby do dołączenie do naszego programu i zostanie wolontariuszem. Seniorów można wesprzeć, robiąc zakupy, wyprowadzając psa lub w innych, codziennych czynnościach – mówi Małgorzata Czerepak, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Lidl dołączył właśnie do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Na czym polega to wsparcie? Lidl udostępnia gotową listę zakupów, którą można odebrać z kasy nr 1 lub pobrać ze strony internetowej lidl.pl. Ponadto Lidl od początku epidemii udostępnia we wszystkich sklepach sieci tzw. kasy pierwszeństwa. Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim).

Seniorzy, którzy jednak zdecydują się na samodzielne dokonanie zakupów, mogą odwiedzić sklepy Lidla od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 12:00, gdy przyjmowani są wyłącznie klienci w wieku 60+. Dodatkowo podczas „godzin dla seniorów” Lidl zapewnia specjalne promocje cenowe tylko dla nich.

 

Katarzyna Pierzchała 4021 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.