Stokrotka buduje swój centralny magazyn

Działka na której zlokalizowany będzie magazyn mieści się w Teresinie w odległości 50 km od Warszawy.

Deweloper i inwestor, firma DL Invest Group sfinalizowała transakcję zakupu działki o powierzchni 26 ha z potencjałem zabudowy na ponad 100.000 GLA, na której powstanie między innymi centralny magazyn dla sieci sklepów Stokrotka. Działka zlokalizowana jest w Teresinie w odległości 50 km od Warszawy. Powierzchnia obiektu dla Stokrotki, który powstanie w formule BTS, będzie wynosiła ponad 34 500 mkw.

Oddanie do użytku projektu w Teresinie planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r.

- Cieszymy się, że spośród wszystkich firm to właśnie nas po raz kolejny wybrała Stokrotka powierzając nam tym razem realizację tak ważnego projektu, jak centralny magazyn dla całej sieci - mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Inwestycja w Teresinie docelowo zakłada budowę ponad 100.000 mkw. powierzchni magazynowej.

Około 97% powierzchni w istniejących budynkach należących do firmy DL invest Group jest wynajętych. Spółka  działa także w sektorze powierzchni biurowych i handlowych. 

Stokrotka to sieć handlowa powstała w 1994 r. w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ok. 685 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w minicentrach i galeriach handlowych w całej Polsce.

Sieć otwiera ponad 100 sklepów rocznie, w kilku formatach: Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Ma także sklep internetowy click&collect. Spółka ma centra dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima.

Ilona Mrozowska 3910 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.