Blue City: 28 listopada szturmu nie było

W pierwszą sobotę po zniesieniu ograniczeń związanych z działalnością centrów handlowych w mediach społecznościowych pojawiły się relacje pokazujące najazd klientów na sklepy. Krzysztof Sajnóg, dyrektor marketingu warszawskiego Blue City, komentuje na gorąco, jak ta sobota wyglądała u nich.

I

le osób odwiedziło 28 listopada wasze centrum handlowe i czy było ich mniej czy więcej niż przed rokiem w czasie Black Friday?

W sobotę ruch w Blue City wyniósł około 65% z analogicznej soboty z 2019 r.

Które sklepy cieszyły się największym powodzeniem?

Największym zainteresowaniem cieszyły się sklepy odzieżowe i elektronika.

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, jakoby centra handlowe, w tym Blue City, przeżyły istny najazd klientów w ostatnią sobotę.

Nie było żadnego „najazdu”. Odwiedziło nas mniej klientów niż w 2019 r. W centrum było spokojnie, a klienci dostosowali się do reżimu sanitarnego. Wrażenie „najazdu” czy tłumów robiły pokazywane w mediach kolejki do kilku sklepów, które były efektem ograniczeń w liczbie klientów.

Czy w grudniowe weekendy, w tym w niedziele handlowe, spodziewacie się podobnego ruchu?

Dzięki handlowym niedzielom ruch rozłoży się wreszcie na 7 dni w tygodniu. Spodziewamy się umiarkowanej liczby klientów, którzy są ostrożni w odwiedzaniu centrów handlowych. Kontrolujemy na bieżąco liczbę osób na terenie Centrum za pomocą systemu kamer wyposażonych w narzędzia do pomiaru liczby odwiedzających i aplikacji podającej wynik w czasie rzeczywistym. Wszystkie sklepy działają zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Czy 6 grudnia jako niedziela handlowa pozwoli wam i najemcom w choć częściowym nadrobieniu strat?

Straty handlu są bardzo trudne do odrobienia. Dodatkowa niedziela pomoże przede wszystkim rozłożyć ruch klientów na dodatkowy dzień tygodnia – dzięki temu będzie bezpieczniej.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4037 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.