Stażyści w Żabce - sieć szuka pracowników

W czasie 7. edycji zorganizowano 103 staże dla 89 Robinsonów i Robinsonek - wszystkie w czasie ferii lub wakacji. Stażyści pracowali w sumie ponad 9000 godzin - tak wygląda podsumowanie programu "Bezpieczny staż z Żabką".

Żabka od lat wspiera młodzież, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. To właśnie do młodych ludzi powyżej 16. roku życia skierowany jest program „Bezpieczny staż z Żabką”, w ramach którego mogą oni odbyć płatny staż w wybranym sklepie i dzięki temu postawić pierwsze kroki ku samodzielności.

Program realizowany jest wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. W sumie odbyło się już 7. edycji programu, w których wzięło udział 89 Robinsonów i Robinsonek. Dziesięciu z nich, po zakończeniu stażu, nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami. Łącznie stażyści przepracowali w sklepach Żabka ponad 9000 godzin. Staże finansowane są przez firmę Żabka Polska.

- W projekt zaangażowani są nasi franczyzobiorcy, którzy jako mentorzy i opiekunowie stażystów z jednej strony przekazują swoje doświadczenie młodzieży, a z drugiej sami zyskują wsparcie i dodatkową motywację – tłumaczy Adam Manikowski, wiceprezes ds. operacyjnych Żabka Polska. - Cieszy nas również fakt, że wielu spośród naszych stażystów znajduje po zakończeniu projektu zatrudnienie w Żabkach, a jedna z podopiecznych Fundacji została naszą franczyzobiorczynią. To doskonały przykład obustronnych korzyści! - uważa.

I ujawnia, że sieć planuje rozszerzenie programu na centra logistyczne Żabki, chcemy także, by staże odbywały się nie tylko w czasie wakacji i ferii. - Myślimy również o tym, by do staży w sklepie dołożyć autorskie szkolenia w ramach naszej Akademii Żabki – dodaje Adam Manikowski.

W program zaangażowało się do tej pory 51 franczyzobiorców prowadzących sklepy sieci Żabka w 17 lokalizacjach w: Warszawie, Łodzi, Sieradzu, Szczecinie, Rybniku, Jastrzębiu Zdrój, Zduńskiej Woli, Zawierciu, Krakowie, Krzeszowicach, Poznaniu, Pilicy, Żorach, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Czerwionce, Gdańsku; oraz Centrum Logistyczne w Nadarzynie. Młodzież odbywająca staż mogła również liczyć na wsparcie 26 opiekunów ze strony Fundacji.

W czasie 7 edycji programu zorganizowano w sumie 103 staże dla 89 Robinsonów i Robinsonek – wszystkie w czasie ferii lub wakacji. Stażyści pracowali w sumie ponad 9000 godzin. 10 osób nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami (praca czasowa).

„Bezpieczny staż” nie jest jedynym realizowanym przez Żabkę programem, którego odbiorcami są ludzie młodzi. Sieć tworzy także możliwość lepszego startu w dorosłość najbardziej uzdolnionym dzieciom swoich franczyzobiorców, współpracowników oraz pracowników. W ubiegłym roku Żabka przyznała 40 stypendiów, a w tym roku szkolnym programem stypendialnym objęła rekordową liczbę dzieci i młodzieży, rozdając 60 stypendiów.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6600 placówek prowadzonych przez ponad 4900 franczyzobiorców pod marką Żabka. Jej sklepy są odwiedzane codziennie przez ponad 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki.

Katarzyna Pierzchała 4037 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.