Decathlon, IKEA, Jysk znów się otwierają

Sklepy stacjonarne meblowe, sportowe i z domowym akcesoriami, od soboty ponownie mogą działać. Wszystkie zapewniają, że zakupy w ich placówkach są bezpieczne.

W sobotę znów zostaną otwarte sklepy meblowe i sportowe, które od 7 listopada pozostawały nieczynne (chodzi o placówki powyżej 2 tys. mkw. powierzchni).

- Cieszymy się, że po trzech tygodniach możemy ponownie otworzyć nasze sklepy stacjonarne. Na tę decyzję czekało wielu klientów. Jesteśmy gotowi, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym pełne bezpieczeństwo podczas zakupów - mówi Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska.

Na klientów, którzy zdecydują się odwiedzić stacjonarne sklepy JYSK będą czekały dedykowane środki ochrony w zwiększonym reżimie sanitarnym, między innymi: płyny do dezynfekcji, kontrola liczby osób przebywających w danym momencie w sklepie, personel nadzorujący zachowanie dystansu pomiędzy klientami oraz regularne dezynfekowanie powierzchni dotykowych na terenie sklepu.

Również Decathlon, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, będzie pilnował aby w sklepie nie było więcej niż można klientów, a wszyscy klienci proszeni będą m.in. o poruszanie się po sklepach w maseczkach oraz o zdezynfekowanie rąk przy wejściu, preferowane płatności - to te kartą.

Dla tych, którzy z różnych przyczyn wolą unikać zakupów w sklepach stacjonarnych, wciąż istnieje możliwość robienia zakupów online z przyjaznymi il różnymi formami dostawy.

- Duży ruch zakupowy odbywa się w kanale online, ale w tym roku spodziewamy się również bardzo dużej ilości osób w sklepach stacjonarnych. Fakt, że sklepy meblowe otworzą się po dłuższej przerwie związanej z obostrzeniami epidemiologicznymi, wpłynie na wzrost zainteresowania wśród klientów poszukujących mebli i produktów do wyposażenia swoich przestrzeni domowych – komentuje Sylwia Filimon, kierownik komunikacji i PR. 

Z kolei Decathlon zauważa, że w jego sklepach - tak stacjonarnych, jak i online, rośnie popyt na produkty do fizycznych ćwiczeń w domu, co wynika z zamkniętych od dłuższego czasu siłowni.

- Już po wiosennym lockdownie zaobserwowaliśmy zwiększoną aktywność sportową wśród Polaków, dla których sport okazał się nie tylko szansą na utrzymanie kondycji fizycznej, ale i psychicznej – tłumaczy Wojciech Kozłowski, rzecznik prasowy Decathlon.

Katarzyna Pierzchała 4162 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.