Sieci nagradzają pracowników. Przyszedł czas i na Netto

Po Lidlu, Kauflandzie, Auchan i Tesco również Netto, przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dodatkowo nagrodzi pracowników za pracę w trudnych warunkach.

W Netto bonusy dla pracowników mają wynieść łącznie 1,6 mln zł. Świadczenia świąteczne będą wypłacone jeszcze w listopadzie. Najmniej zarabiający mogą liczyć na premie w wysokości 500 zł.

Bożonarodzeniowe bonusy to kolejne działanie, jakie Netto kieruje w ostatnim czasie do swojej załogi. Wcześniej dodatkowe świadczenia oferowane były  w marcu i w październiku.

Bony świąteczne w formie kart przedpłaconych są tradycją w Kauflandzie i Lidlu. W tym roku obie zrzeszone w Grupie Schwarz sieci postanowiły jednak zwiększyć ich wartość, w związku z czym w ręce ponad 39 000 pracowników trafią bony w kwocie do 700 zł. Decyzja obu sieci ma związek właśnie z trwającą pandemią i jest wyrazem wdzięczności za pracę w tym trudnym czasie. Łączna wartość świątecznych bonów w Kauflandzie i Lidlu w tym roku wyniesie ponad 23 mln zł.

Z kolei w Auchan przed świętami, oprócz zwyczajowych bonów uzależnionych od stażu pracy, a także rozdawanych w wielu lokalizacjach paczek, po raz pierwszy w tym roku pracownicy sieci skorzystają z kart przedpłaconych - o wartości kilkuset złotych (dokładna wartość uzależniona od sytuacji socjalnej pracownika).

Dodatkowo osobom pracującym w sklepach i Auchan Direct przekazane zostaną noworoczne bony zakupowe o wartości 500 zł. Łącznie wartość świąteczno-noworocznych prezentów średnio przekroczy 1000 zł na pracownika.

To nie jedyna sieć, która w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, postanowiła dodatkowo nagrodzić pracowników za ich trud.

Kolejną jest Tesco. Sieć za pracę w okresie świątecznym przyzna pracownikom sklepów i działów dystrybucji nagrodę w wysokości 500 zł.

W ten sposób firma, jak podkreśla, wyraża swoje wsparcie i docenia wkład zespołów w utrzymanie płynności dostaw oraz dbanie o klientów w trudnym czasie pandemii.
 
Ponadto od lat przed świętami pracownicy Tesco mogą także liczyć na bony świąteczne. W tym roku, ze względu na pandemię, wypłacone zostały one wcześniej – już w październiku – i były wyższe niż w latach ubiegłych. Najwyższe ze świadczeń wynosiło 1050 zł i skorzystało z niego kilka tysięcy osób.

Poza nagrodą świąteczną oraz bonami świątecznymi, pracownicy Tesco będą mogli skorzystać także ze specjalnej podwójnej zniżki pracowniczej na zakupy w sklepach sieci – przez 5 dni umożliwi ona zakupy z 20% rabatem.

Zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 11810 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.