Lodziarnie Grycana znów otwarte

W sobotę do gry wracają centra handlowe, a w nich lokale gastronomiczne z ofertą na wynos. Zbigniew Grycan miał wątpliwości, czy ponownie uruchomić swoje lokale, ale ostatecznie będą działać.

Z ponad 150 lokali działających pod szyldem Grycan - Lody od pokoleń, od 7 listopada działa tylko pięć. Zamknięte pozostają te, które zlokalizowane są w centrach handlowych. Ale od soboty 28 listopada galerie znów otwierają dla klientów m.in. sklepy obuwnicze i odzieżowe, chociaż gastronomia wciąż może oferować swoje usługi tylko na wynos. To dlatego Zbigniew Grycan, właściciel i twórca marki lodów Grycan, miał wątpliwości, czy jest sens otwierać swoje zamknięte lokale. - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w sprawie otwarcia lodziarnio-kawiarni od 28 listopada - mówił w rozmowie z handelextra.pl Zbigniew Grycan jeszcze dwa dni temu.

Skąd te wątpliwości? Bo lodziarnio-kawiarnie, które znajdują się w galeriach handlowych to lokale z miejscami siedzącymi, a dostępna w nich oferta skierowana jest przede wszystkim do konsumpcji na miejscu. Tymczasem ze względu na wprowadzone ograniczenia możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos, przy czym na terenie galerii handlowych, także w ich częściach wspólnych, nie można spożywać posiłków. - W takiej sytuacji sprzedaż lodów, ciastek, czy kawy na wynos mija się z celem - tłumaczył swoją decyzję o zamknięciu lokali Zbigniew Grycan.

Mimo to, ostatecznie, lokale ruszą 28 listopada. – Lodziarnio-kawiarnie to serce naszego biznesu. Niezwykle się cieszymy, że znów możemy się spotkać z naszymi klientami i oferować im na wynos nasze specjały. Z okazji ponownego otwarcia domowe ciastka w duetach z kawą, herbatą, sokiem czy koktajlem dostępne są w promocyjnej, niższej cenie – mówi Małgorzata Grycan, współwłaścicielka sieci Grycan – Lody od pokoleń. – Intensywnie czekoladowe domowe brownie z kremowym cappuccino, ciastka owsiane z czekoladą na gorąco, a może sernik z rozgrzewającą herbatą goździkówką? Możliwości jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje.

Marka Grycan – Lody od pokoleń obecna jest na rynku od 2004 r. W ciągu 16 lat istnienia firma Grycan rozwinęła największą rodzinną sieć lodziarnio-kawiarni firmowych, która obecnie liczy ponad 150 lokali.

Ilona Mrozowska 3910 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.