Neinver i Nuveen Real Estate ze wspólną inwestycją

Firmy otworzyły właśnie pierwsze w rejonie Amsterdamu centrum outlet - Amsterdam The Style Outlets.

Warta 110 mln euro inwestycja zapewni około 600 miejsc pracy. To pierwszy w Holandii projekt joint venture pomiędzy Neinver, drugim - największym operatorem centrów outlet w Europie, liderem rynku w Hiszpanii i Polsce oraz Nuveen Real Estate, jednym z największych zarządców inwestycji na świecie.

Dzięki otwarciu Amsterdam The Style Outlets, joint venture obu spółek rozszerza swą obecność na pięciu rynkach (we Francji, Włoszech, Holandii, Polsce i Hiszpanii) i powiększa portfolio do 15 działających obiektów o łącznej wartości 1,4 mld euro, wzmacniając pozycję czołowego inwestora branży outletów w Europie. Dla Neinver, współwłaściciela i zarządcy centrum, jest to 21. obiekt w stale rosnącym portfolio spółki o łącznej powierzchni najmu 510 000 mkw.

Amsterdam The Style Outlets na powierzchni 19 000 mkw. skupiać będzie ponad 100 sklepów. W chwili otwarcia wynajęte zostało około 75% powierzchni centrum. Wśród topowych marek dostępnych w ofercie centrum znalazły się m.in.: adidas, Björn Borg, Dstrezzed, Geox, Guess, Karl Lagerfeld, New Balance, Nike, O’Neil, Petrol Industries, Puma, Salomon, Skechers, S. Oliver i The Kooples, a kolejne marki mają dołączyć już po otwarciu.

- Otwarcie naszego 21. centrum i pierwszego outletu w Holandii, kraju o jednym z najwyższych PKB na mieszkańca, stanowi kamień milowy w rozwoju spółki i wzmacnia naszą pozycję jako czołowego operatora i zaufanego partnera dla naszych interesariuszy. Zdążyliśmy z terminem otwarcia mimo niesprzyjającej sytuacji. Pokazuje to, jak ważne może być połączenie 25 lat doświadczenia z ciężką pracą i mocną ofertą sprzedawców. Jesteśmy przekonani, że centrum odniesie sukces i będzie motorem gospodarki regionu, niezwykle potrzebnym w tych wymagających czasach - mówi Daniel Losantos, prezes Neinver.

Natomiast zdaniem Charlotte Ashworth, fund manager w Nuveen Real Estate otwarcie tego najnowszego centrum w Amsterdamie jest ważnym krokiem w zwiększaniu obecności The Style Outlets w Europie.

- Cieszymy się, że możemy być pierwszym operatorem w rejonie Amsterdamu, wprowadzającym do tego regionu wysokiej jakości marki. W Nuveen Real Estate pozostajemy zaangażowani w sektor outletów i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszego portfela poprzez nasze joint venture - mówi.

Joanna Hamdan 11810 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.