Przesyłki pobraniowe DHL Parcel już nie tylko w Żabce

Od kilku tygodni także zarządzane przez spółkę Lagardere Travel Retail salony: Inmedio, Inmedio Trendy, Inmedio Cafe, Relay, 1Minute, Hubiz, Discover i Virgin oferują klientom nowe rozwiązanie.

Do niedawna przesyłki pobraniowe DHL Parcel były dostępne wyłącznie w sieci Żabka.

Od kilku tygodni z opcji odbioru przesyłek DHL Parcel za pobraniem można skorzystać także w blisko 600 punktach sprzedaży grupy Lagardere Travel Retail. Klienci za przesyłkę mogą zapłacić przy odbiorze zarówno gotówką, jak i w bezkontaktowy sposób - kartą płatniczą czy np. Blikiem.

- Już od 5 lat klienci mają możliwość korzystania z usług kurierskich DHL Parcel w naszych salonach. Obserwując systematyczny wzrost przesyłek obsługiwanych za naszym pośrednictwem, zdecydowaliśmy się wdrożyć płatności COD (cash on delivery). Dzięki temu klienci mają jeszcze więcej możliwości wyboru najwygodniejszego dla siebie sposobu odbierania przesyłek - podkreśla Izabella Pędziwiatr-Golińska z Lagardere Travel Retail.

Tym samym, usługa ta jest dostępna w ponad 7 tys. placówek sieci partnerskiej DHL.

- Dysponujemy obecnie największą siecią punktów partnerskich wśród firm kurierskich w Polsce. W jej skład wchodzi ponad 10 tys. lokalizacji, dzięki czemu 80% konsumentów może dotrzeć do punktu z pracy lub domu w zaledwie 10 minut. Szacujemy, że już wkrótce co druga przesyłka odbierana lub nadawana przez klienta indywidualnego będzie procesowana właśnie w POPach - uważa Maciej Dudek, menedżer działu sieci partnerskiej DHL Parcel.

Joanna Hamdan 11833 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.