Ruszył sklep online z terminalami

Nazywa się Wybierzterminal.pl i jego inicjatorem jest PayTel.

Sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie sprawia, że płatności zbliżeniowe i mobilne stają się coraz popularniejsze. Podążając za tym trendem firma PayTel, jako agent rozliczeniowy i operator terminali, przygotowała nowe rozwiązanie dla swoich klientów. To platforma wybierzterminal.pl, za której pośrednictwem przedsiębiorcy mogą rozpocząć w swoim biznesie honorowanie płatności bezgotówkowych. Wybór terminala spełniającego ich oczekiwania oraz wszystkie formalności załatwią zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Co szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej, najważniejszym elementem zakupu nowego produktu jest fakt, cały proces przebiega w 100% online. W serwisie wybierzterminal.pl klient zarówno wybierze urządzenie, jak i podpisze umowę na realizacje płatności bezgotówkowych. Po przejściu niezbędnych formalności instalator PayTel zamontuje terminal u klienta.

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Położenie maksymalnego nacisku na realizację zamówienia i oferty w formie wirtualnej pozwala nam oraz naszym klientom na ograniczenie zbędnego kontaktu, co w kontekście koronawirusa jest szczególnie istotne – tłumaczy Adam Tencza, członek zarządu PayTel SA.

Uruchomiona propozycja jest obecnie kierowana głównie do jednoosobowych działalności gospodarczych. W kolejnych miesiącach PayTel planuje przygotowanie rozwiązań dla spółek cywilnych i spółek prawa handlowego.

– Decyzję co do formy modelu współpracy pozostawiamy naszym klientom. Mogą się oni zdecydować na dzierżawę urządzenia na rok, dwa lub trzy – wymienia Adam Tencza. - W późniejszym czasie planowana jest również możliwość wykupu terminala na własność. Wybierając pierwsze rozwiązanie, użytkownicy mogą skorzystać również z dofinansowania dostępnego w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego – dodaje.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, będą mieli do wyboru stacjonarne lub mobilne terminale płatnicze, obsługujące wszystkie najpopularniejsze metody płatności. W zależności od rodzaju oraz terminu, na jaki została podpisana umowa, miesięczna opłata za najem terminala będzie wynosić nawet 0 zł (w przypadku wyboru oferty współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa). Do dyspozycji użytkowników witryny została oddana zakładka „Strefa klienta”, w której zamieszczone są odpowiedzi na szereg istotnych pytań.

Produkty PayTel są oparte o rozwiązania sprzętowe takich marek jak Ingenico czy Verifone. - Oczywiście priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo transakcji oraz wygoda naszych klientów, dlatego z wielką starannością podnosimy swoje kompetencje w tym obszarze, choćby nawet poprzez wdrożenie monitoringu transakcji, opartego o sztuczną inteligencję od firmy IBM – mówi członek zarządu PayTel SA. - Jesteśmy także liderem rozwiązań zintegrowanych z kasami fiskalnymi oraz realizujemy kolejne plany nastawione na innowacyjne dla rynku usługi i produkty – podkreśla Adam Tencza.

Jak wynika z raportu NBP, w drugim kwartale 2020 r. udział płatności zbliżeniowych w ogólnej liczbie bezgotówkowych płatności wynosił 92,9%. Wpływ na to ma z pewnością obecna sytuacja i wprowadzone w związku z pandemią restrykcje, w tym sugerowane ograniczenia kontaktu.

PayTel jest Krajową Instytucją Płatniczą zgodnie z wymogami Komisji Nadzoru Finansowego.

Katarzyna Pierzchała 4012 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.