Grupa Metro z dwoma dyrektorami generalnymi

Rada nadzorcza Metro AG podjęła decyzję, że od 1 stycznia 2021 r. członkowie zarządu Christian Baier, dyrektor finansowy i Rafael Gasset, dyrektor operacyjny, będą wspólnie pełnić tę funkcję.

Na zdjęciu: od lewej Christian Baier i Rafael Gasset

Zastąpią na tym stanowisku Olafa Kocha, który z dniem 31 grudnia 2020 r. rozstaje się z firmą. Obaj panowie będą pełnić funkcję dyrektorów generalnych "przejściowo".

- Rada Nadzorcza ma pełne zaufanie do powierzenia Christianowi Baierowi i Rafaelowi Gassetowi roli współzarządzających Metro. Obaj łączą sprawdzoną wiedzę finansową z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży hurtowej. Wraz ze swoimi kolegami z zarządu i pod kierownictwem naszego odchodzącego dyrektora generalnego Olafa Kocha, Christian Baier i Rafael Gasset wykazali się dużą odpornością w kierowaniu firmą podczas pandemii. W imieniu Rady Nadzorczej dziękuję obojgu za objęcie dodatkowych obowiązków i życzę wielu sukcesów - powiedział Juergen Steinemann, przewodniczący Rady Nadzorczej Metro AG.

Jednocześnie trwają poszukiwania nowego dyrektora generalnego i prawdopodobnie zostanie on ogłoszony w nadchodzących miesiącach.

Metro to wiodąca międzynarodowy koncern specjalizujący się w obsłudze hoteli, restauracji i firm cateringowych (HoReCa), a także niezależnych handlowców. Na całym świecie Metro ma około 16 milionów klientów. Firma działa w 34 krajach i zatrudnia ponad 100 000 osób na całym świecie. W roku finansowym 2018/19 Metro osiągnęło sprzedaż na poziomie 27,1 mld euro.

Joanna Hamdan 11833 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.