Jednak poluzowanie obostrzeń? Są pierwsze szczegóły

30 listopada rząd planuje poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Znów otwarte mają być galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe i sklepy meblowe - ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska.

Ostateczna decyzja, co do poluzowania obostrzeń ma zapaść jeszcze dziś, czyli w piątek 20 listopada. Aktualne obostrzenia obowiązują do 29 listopada włącznie.

Jak zapowiedział w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski, do 29 listopada rząd utrzyma stan regulacji zabezpieczający, jaki jest obecnie. Zapytany, czy od grudnia jest szansa na znoszenie ograniczeń powiedział, że piątek [20 listopada - przyp. red.] odbędzie się narada z premierem, by opracować plan działania.

- Będziemy mieli naradę z panem premierem, na której podejmiemy decyzję, co dalej, bo chcemy narzucić taką perspektywę planowania. To znaczy, abyśmy wszyscy z wyprzedzeniem wiedzieli, co nas czeka - oczywiście w zależności od tego, jaki będzie scenariusz rozwoju pandemii – wyjaśnił.

Według Wirtualnych Polski, wprowadzony od 30 listopada rządowy program luzowania obostrzeń ma się nazywać "etap odpowiedzialności".

Z nieoficjalnych informacji tego portalu wynik też, że rząd chce otworzyć galerie handlowe, a w nich sklepy RTV i AGD, a także salony meblowe. Będzie w nich można robić zakupy przy przestrzeganiu rygorów sanitarnych, a także odpowiedniej liczby osób na metr kwadratowy. W galeriach handlowych będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wygląda więc na to, że sklepy meblowe i sportowe, których powierzchnia przekracza 2 tys. mkw. i nie mogą obecnie działać jednak nie doczekają się wcześniejszego otwarcia, choć takie plany ze strony rządu były.

7 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZNÓW OTWORZYĆ GALERIE HANDLOWE WEDŁUG PRCH

Nowe regulacje mają dotyczyć również restauracji. - Tu rząd jeszcze się zastanawia nad ostateczną decyzją. Z naszych informacji wynika, że placówki branży gastronomicznej mogą być otwarte w określonych godzinach. Mówi się o funkcjonowaniu do godziny 19- 20. Po tej godzinie nadal można byłoby zamawiać jedzenie i bezpośrednio odbierać je w restauracjach - informuje Wirtualna Polska.

TU PRZECZYTASZ JAKIE OBOSTRZENIA OBOWIĄZUJĄ W POLSCE OD 7 LISTOPADA

Konferencja premiera w sprawie dalszych etapów walki z COVID-19 ma odbyć się w sobotę 21 listopada przed południem, o czym w piątek poinformował rzecznik rządu.

Ilona Mrozowska 4085 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.