Netto otwiera pierwszy sklep w Cieszynie

Od 19 listopada br. mieszkańcy śląskiego Cieszyna mogą zrobić zakupy w nowo otwartym sklepie Netto. To pierwsza placówka duńskiego dyskontera w tym mieście.

Asortyment Netto obejmuje m.in. świeże warzywa i owoce, a także znajdujące się na „Półce zdrowia” produkty bezglutenowe, bezlaktozowe i bezcukrowe oraz artykuły z certyfikatem BIO i eko. Zadbano też o strefę To Go z gotowymi przekąskami oraz chrupiące pieczywo, wypiekane we własnej sklepowej piekarni. Na terenie cieszyńskiej placówki znajdą się ponadto punkty z artykułami od lokalnych producentów ze Śląska, m.in. stoisko mięsne Madej Wróbel, a także piekarnia i cukiernia Bethlehem.

- Netto zawitało do Cieszyna. To nasz pierwszy sklep w tym mieście. Mamy nadzieję, że mieszkańcom przypadnie do gustu skandynawska prostota, ale też i wyrazistość naszej nowej placówki, a bogata oferta produktowa i komfort robienia zakupów sprawią, że będzie to ich ulubione miejsce codziennych sprawunków – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Oprócz otwarć nowych placówek, sieć prowadzi równolegle intensywny remodeling już istniejących. W efekcie, już ponad 150 sklepów funkcjonuje – w mniejszym lub większym stopniu – zgodnie z nowym modelem Netto. Sieć przejmuje też sklepy działającej pod szyldem Tesco.

Netto to sieć wywodząca się z Danii, należąca do Salling Group. Pierwszy sklep Netto w Polsce powstał w 1995 r. w Szczecinie. Obecnie, po 25 latach od rozpoczęcia działalności w Polsce, Netto ma prawie 400 sklepów oraz trzy magazyny dystrybucyjne. Dzięki umowie zawartej z właścicielem sieci Tesco w czerwcu 2020 r., Netto przejmie całą polską działalność tej marki, co sprawi, że w portfolio Netto pojawi się o ok. 300 dodatkowych sklepów i dwa centra dystrybucji.

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.