Lewiatan powołał Fundację

Powstała ona z inspiracji zrzeszonych w sieci przedsiębiorców i zarządu spółki.

Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb stawia sobie za cel wspieranie lokalnych inicjatyw w kluczowych dla ich mieszkańców obszarach. 

Prezesem Fundacji została Katarzyna Długa, od jedenastu lat związana z Lewiatanem.

- Jestem dumna, że już 20 listopada br., po niespełna dwóch miesiącach od rejestracji Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb inicjuje dwie zbiórki społeczne. Pierwszą lokalną, którą koordynuje spółka Lewiatan Mazowsze, drugą ogólnopolską wspieraną przez spółki regionalne sieci. Pomoc organizowana na Mazowszu to kolejna akcja wspierająca szpitale. Projekt ogólnopolski to świąteczna zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności - mówi Katarzyna Długa, prezes Fundacji.

Inauguracyjną akcją Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb jest pomoc mazowieckim medykom.  „Wspieram lokalne” to oddolna inicjatywa Tomasza Phana, franczyzobiorcy Lewiatana. Pomysł przedsiębiorcy zyskał wsparcie organizacyjne Fundacji. Do szpitali w Warszawie i okolicach tafią potrzebne środki higieniczne, chemia osobista oraz napoje. W akcję zaangażowało się ponad 60 sklepów sieci Lewiatan i ponad 150 pracowników z terenu Lewiatan Mazowsze.

„Wspieram lokalne” na Mazowszu to pilotaż programu, który będzie realizowany przez franczyzobiorców
w całej Polsce. Fundacja PSH Lewiatan. Bliżej Twoich potrzeb stworzyła ramy programu, opracowała wymaganą przepisami prawa dokumentację oraz materiały promocyjne. Wybór celów pomocowych i ich realizacja leży w gestii franczyzobiorców i spółek regionalnych.

Z kolei pierwszą ogólnopolską akcją Fundacji Lewiatana jest zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Przez tydzień, od poniedziałku 23 listopada do soboty 28 listopada, w wybranych sklepach sieci Lewiatan w całej Polsce, będzie prowadzona akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce.

Ponadto jeszcze w tym roku Fundacja Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Bliżej Twoich Potrzeb przeprowadzi
ogólnopolski projekt wsparcia szpitali, o czym będzie informować już wkrótce.

 

Joanna Hamdan 12361 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.