Kaufland: pandemia nie spowalnia rekrutacji

Sieć kontynuuje rekrutacje, a swoją ofertę kieruje również do osób kończących edukację i wchodzących dopiero na rynek pracy. 7 i 8 grudnia sieć będzie uczestniczyć w internetowych targach pracy Absolvent Talent Days.

Pandemia odwróciła dotychczasowy trend na rynku pracownika – wiele firm wycofało się z prowadzonych rekrutacji, a ok. 24% zlikwidowanych stanowisk wynikało bezpośrednio z panującej sytuacji w kraju i na świecie. Porównując liczbę ofert pracy publikowanych w maju tego roku do analogicznego czasu w 2019 r., widać spadek aktywności rekrutacyjnej pracodawców aż o 41,6% („Rynek pracy w czasie koronawirusa”, Grant Thornton, czerwiec 2020 r.). Jednak nie każda branża zwolniła tempo.

Mimo pandemii zapotrzebowanie ludzi na produkty pierwszej potrzeby nie spada. Zmieniły się czynniki decydujące o wyborze konkretnych artykułów, np. preferowane są obecnie te o długim terminie przydatności do spożycia, a także sposób robienia zakupów – o wiele częściej sięgamy po nowe rozwiązania, które pozwalają np. odebrać skompletowane zakupy w sklepie.

- Musimy tym bardziej stanąć na wysokości zadania, aby sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego nie zwalniamy z rekrutacją  – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska.

Poszukiwanie talentów

Dla wszystkich studentów i absolwentów niezwykle istotne jest znalezienie tej pierwszej pracy, która pozwoli na zdobycie doświadczenia i zapewni rozwój zawodowy. Obecna sytuacja spowodowana pandemią nie ułatwia tego i tak trudnego zadania. Okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, a także poznania ofert pracy i staży, są studenckie targi kariery. Kaufland regularnie uczestniczy w tych wydarzeniach – w październiku sieć brała udział w online’owym Festiwalu Pracy JOBICON, a 7 i 8 grudnia będzie obecna na popularnych wśród studentów i absolwentów targach pracy Absolvent Talent Days. Osoby uczestniczące w targach będą mogły nie tylko poznać firmę podczas prezentacji, ale także porozmawiać online z przedstawicielami sieci na temat aktualnych rekrutacji, procesu przyjmowania nowych pracowników, wymagań na poszczególne stanowiska czy  możliwości rozwoju kariery i pracowniczych bonusów. 

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć ma 225 markety i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Katarzyna Pierzchała 4360 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.