Lidl: mamy wegańską alternatywę

W ofercie sieci znalazły się produkty "Next Level Meat", czyli wegańska alternatywa dla mięsa mielonego oraz dla burgerów.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że dieta bazująca na roślinach służy naszemu klimatowi oraz może powstrzymać zmiany, które w nim zachodzą. Wybierając produkty wegańskie, ogólna konsumpcja mięsa może się zmniejszyć, dzięki czemu czynniki towarzyszące, np. jak wysokie zużycie wody, mogą zostać zredukowane.

Jednym z przykładów popularnych wegańskich alternatyw są produkty Lidla „Next Level Meat” produkowane na bazie warzyw, grochu, pszenicy i białka sojowego. Najnowsza analiza przeprowadzona przez niezależny instytut badawczy wykazała, że w porównaniu do przeciętnego burgera wołowego, „Next Level Burger wegański” i „Next Level Mielone wegańskie” generują o 91% mniejszą emisję CO2.

Pozostałe 9% emisji CO2 podczas produkcji wegańskiego mięsa na burgery oraz wegańskiego mięsa mielonego, Lidl wyrównuje wraz ze swoimi dostawcami, dzięki certyfikatom w zakresie klimatu ze złotym standardem za pośrednictwem ClimaPartner.

Opakowania do recyklingu

Lidl zapewnia lepszy bilans ekologiczny w produktach „Next Level Meat” również dzięki nowym opakowaniom, które pozwalają oszczędzić tworzywo sztuczne. Zamiast podwójnego opakowania z tworzywa sztucznego, produkty są umieszczane na tacce kartonowej, która jest pokryta cienką, zdejmowaną folią i zamknięta za pomocą drugiej cienkiej warstwy folii. Wszystkie materiały można od siebie oddzielić oraz nadają się do recyklingu. Pozwoli to zaoszczędzić 71% dotychczasowych opakowań, a tym samym 61,5 tony tworzyw sztucznych rocznie. Tym sposobem Lidl inicjuje inne działanie – możliwość powrotu materiałów opakowaniowych do obiegu surowców wtórnych przez łatwą segregację w domu – a tym samym, w ramach strategii REset Plastic Grupy Schwarz, przyczynia się do dalszej redukcji stosowania tworzyw sztucznych.

„Next Level Meat” dostępne są we wszystkich ponad 740 sklepach Lidla – produkty znajdują się w  lodówkach obok mięsa. „Next Level Burger wegański” oraz „Next Level Mielone wegańskie” kosztują 9,99 zł za opakowanie.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4529 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.