Mimo pandemii Spar wciąż się rozrasta

Tylko w ostatnich dniach sieć powiększyła się o pięć nowych placówek. Marka wciąż bazuje na nowych umowach z detalistami, jak i szyldzie Piotr i Paweł.

Sieć sklepów Spar powiększyła się właśnie o pięć nowych, franczyzowych placówek - trzy zlokalizowane są w Koninie, a dwie w miejscowościach: Lisiec Wielki i Sławsk (w sąsiedztwie Konina). Wszystkie prowadzone są przez jedną rodzinną firmę.

Nowe sklepy dostępne są w formacie Spar i Spar Express – mają od 100 do 400 mkw. powierzchni handlowej.

We wszystkich – prowadzonych przez niezależnego partnera detalicznego – dostępny jest asortyment świeżych produktów: warzyw, owoców, wędlin, serów i ciepłego pieczywa.

Sklepy - jak zapewnia operator - są także bardzo dobrze zabezpieczone pod względem ochrony klientów i pracowników przed zakażeniem koronawirusem.

Klienci, którzy chcą robić zakupy online mogą złożyć zamówienie na stronie e-spar.com.pl. Oferta sklepu internetowego jest dokładnie taka sama, jak w placówkach stacjonarnych – a produkty mają te same ceny.

Niedawno, bo 30 października, Eurospar o powierzchni 1356 mkw. ruszył w Galerii Feniks w Radomiu - ten akurat powstał w wyniku rebrandingu sieci delikatesów Piotr i Paweł.

W ciągu pięciu lat Spar chce zbudować sieć składającą się z 400 sklepów, obecnie ma ich ponad 210.

Operatorem sieci Spar jest The Spar Group Ltd. - spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance. W Polsce firma jest obecna dzięki przejęciu sieci sklepów Piotr i Paweł.

Ilona Mrozowska 4079 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.