Walmart przyspiesza online

Przychody największego stacjonarnego detalisty świata zwiększyły się w III kwartale o 6,4%. Jednak w e-handlu wzrosły o 79%.

Walmart podał wyniki finansowe za III kwartał roku. W ciągu trzech miesięcy jego sprzedaż wyniosła 134,7 miliarda dolarów, o 5,2% nominalnie oraz 6,1% w stałych kursach walut. Porównywalne przychody na rynku amerykańskim poszły w górę o 6,4%, a sprzedaż online skoczyła o 79%.

Zagraniczne rynki przyniosły wzrost tylko o 1,3%, głównie z powodu różnic kursowych. Bez nich byłoby to 5%.Skonsolidowany zysk operacyjny zwiększył się o 22,5% do 5,8 miliarda dol.

- To był kolejny mocny kwartał, zarówno pod względem sprzedaży, jak i wyniku finansowego - powiedział Doug McMillon, prezes i dyrektor generalny Walmarta. - Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy z powodzeniem obsługują klientów w nowych warunkach. Sądzimy, że nowe nawyki klientów w dużej mierze będą się utrzymywać i jesteśmy dobrze przygotowani do ich obsługi - dodał.

Z kolei cytowany przez CNBC wiceprezes i dyrektor finansowy Brett Biggs powiedział, że oczekuje wzrostu e-commerce przez kolejne trzy do pięciu lat.

Na czysto Walmart zarobił 5,14 miliarda dolarów wobec 3,29 miliarda rok wcześniej. Wszystkie wyniki przebiły oczekiwania analityków.

Magdalena Weiss 2833 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.