Chciała ukraść alkohol, grozi jej pięć lat więzienia

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z warszawskich sklepów sieci Lidl.

Jak donosi lokalny portal "Tu Bielany", nieprawdopodobne zdarzenie miał miejsce w ubiegłym tygodniu w sklepie sieci Lidl przy ulicy Conrada na warszawskich Bielanach. Jedna z klientek sklepu, 37-letnia kobieta, próbowała dopuścić się kradzieży. Pod kurtką schowała... 10 dużych butelek whisky! 

Udało jej się nawet przejść przez linię kas, gdzie została jednak zatrzymana przez pracownika ochrony. 

- Do zdarzenia doszło w sklepie przy ul. Conrada. 37-latka została zatrzymana przez pracownika ochrony za linią kas. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring sklepowy - informuje nadkomisarz Elwira Kozłowska, cytowana przez portal.

Ponieważ wartość alkoholu, który próbowała ukraść klientka przekracza wartość 1100 złotych, zatrzymanej grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Whisky często pada łupem złodziei. Latem śląska policja poszukiwała mężczyzn, którzy - co również zarejestrował monitoring - z powodzeniem kradli whisky dla odmiany w Biedronce - w Katowicach i Siemianowicach. W jednym przypadku wynieśli osiem butelek, w drugim - cztery, za to aż 1,5-litrowe.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.