Eurocash wchłonie Milę w połowie grudnia

Firmę czeka teraz okres intensywnej pracy w zakresie wymiany i wdrożenia najlepszych praktyk obu sieci: Mila i Delikatesów Centrum.

Eurocash, największy polski hurtownik i operator sieci franczyzowych, zwołał na 15 grudnia 2020 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Wśród projektów uchwał jest zakupiona dwa i pół roku temu sieć Mila, która będzie przedmiotem obrad zgromadzenia. To oczywiście formalność: połączenie obu firm de facto dokonało się przed rokiem, a zamiana szyldów Mila na Delikatesy Centrum jest na ukończeniu.

Przypomnijmy, że pod koniec maja 2018 r. Grupa Eurocash podpisała umowę przyrzeczoną dotyczącą przejęcia 100% udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej właściciela sieci 187 supermarketów Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce. 

Wartość transakcji przejęcia sieci Mila opiewała na kwotę 350 mln zł bez uwzględniania wybranych nieruchomości spółki, które nie zostały nabyte przez Eurocash.

– Po finalizacji transakcji możemy rozpocząć płynną integrację naszych biznesów. Czeka nas okres intensywnej pracy w zakresie wymiany i wdrożenia najlepszych praktyk obu sieci: Mila i Delikatesów Centrum. Przejęcie tej sieci to dla nas ogromna wartość, która zaowocuje transferem wiedzy i doświadczeń do naszych franczyzobiorców i partnerów – komentował wówczas Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash. – Dzięki niej nasi klienci będą mogli czerpać korzyści ze zwiększonego zaplecza logistycznego Grupy, a także zwiększonej skali zakupowej, która pozwoli naszym klientom otrzymać warunki handlowe zbliżone do konkurencji. Można powiedzieć, że niezależni detaliści zaczynają pozyskiwać rynek do tej pory opanowany przez wielkie sieci marketów – dodał.

O planach rozwoju sieci Delikatesy Centrum pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

 

Magdalena Weiss 2915 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.