Automaty SwipBox w sieci DPD Polska

Do użytku klientów indywidualnych oddawane są właśnie urządzenia zlokalizowane głównie w sklepach sieci Biedronka.

Pierwszy etap współpracy ze SwipBox zakłada pojawienie się automatów paczkowych w większych miastach, m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, w Aglomeracji Śląskiej, Trójmieście, Elblągu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Rzeszowie. Docelowo urządzenia mają być dostępne na terenie całego kraju.
 
- Automaty paczkowe to uzupełnienie sieci DPD Pickup i uelastycznienie oferty DPD na ostatniej mili. Pomyślnie przetestowaliśmy urządzenia SwipBox zwiększające efektywność naszej sieci odbiorów i cieszymy się, że mogą już z nich korzystać mieszkańcy największych miast w Polsce - powiedział Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
 
Opcja wyboru dostawy do automatów jest dostępna w sklepach internetowych współpracujących z DPD Polska i zintegrowanych z siecią DPD Pickup. Klienci mają możliwość wskazania jej jako miejsca dostawy lub przekierowania przesyłki na przykład podczas nieobecności w domu.

- Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać sieć naszych automatów w Polsce dzięki współpracy z tak uznaną marką, jak DPD Polska. Partnerstwo podniesie komfort oraz zwiększy wygodę użytkowników końcowych. Wzmocniony zostanie także cały rynek e-commerce w Polsce, dzięki dodatkowym opcjom dostawy przesyłek - dodał Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.  

DPD Polska, która rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. jako Masterlink. Dziś DPD Polska jest rynkowym liderem z udziałem sięgającym 25%. Z kolei SwipBox jest obecny na polskim rynku od 2018 r. Duński producent i operator automatów dysponuje własnym zapleczem programistycznym, dostarczając rozwiązania sprzętowe oraz software’owe w ponad 60 krajach na całym świecie.

Joanna Hamdan 12546 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.