Związkowcy Biedronki chcą 1500 zł dodatku do pensji

Do zarządu sieci trafił już wniosek w tej sprawie, a także uzasadnienie.

6 listopada NSZZ Solidarność w JMP zwróciła się z wnioskiem do zarządu sieci o "rozważenie wprowadzenia dodatku do pensji w kwocie 1500 zł brutto na każdy etat".

Związkowcy tłumaczą, że chodzi im wyłącznie o okres, gdy trwa pandemia, a pracownicy świadczący pracę "narażają swoje życie i zdrowie".

W uzasadnieniu wniosku o dodatek do pensji, związkowcy piszą, że działalność, którą realizuje JMP, operator sieci Biedronka, zaspakaja potrzeby ludności w sposób ciągły i nieprzerwany (...), co powoduje, że "ryzyko transmisji COVID-19 niezaprzeczalnie rośnie i zasadnym jest podjęcie próby zrekompensowania tego narażenia dodatkowym wynagrodzeniem (...).

Zarząd jak na razie nie odniósł się do wniosku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zbliża się Boże Narodzenie, a w tym czasie pracownicy sieci i tak mogą liczyć na świąteczne premie, być może zarząd zdecyduje się na wypłatę dodatku (pytanie tylko w jakiej wysokości). Na razie trzy sieci - Auchan, Lidl i Kaufland, poinformowały, że w związku z pandemią bożonarodzeniowe świadczenia będą wyższe niż zwykle (szczegóły TUTAJ).

Ilona Mrozowska 3914 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.