Primark: jeden sklep zamknięty, drugi szykuje się do otwarcia

Niecałe trzy miesiące od otwarcia jedyny w Polsce sklep sieci Primark od soboty 7 listopada znów jest zamknięty. Zmusił go do tego polski rząd, praktycznie zamykając galerie handlowe ze względów pandemicznych.

20 sierpnia br. w warszawskiej Galerii Młociny ruszył pierwszy sklep sieci Primark w naszym kraju, o czym pisaliśmy tutaj. Kolejki chętnych do zakupów tworzyły się – praktycznie bez względu na porę dnia – przez kilka tygodni. Nie ma się co dziwić, że irlandzki operator był bardzo zadowolony z wyników debiutanta. Aż do teraz, czyli do 7 listopada, kiedy to nakazem rządu zakazano otwierania m.in. sklepów z odzieżą w galeriach handlowych.

Spytaliśmy więc przedstawicieli sieci Primark w Polsce, czy w jakikolwiek sposób przygotowali się do tego zamknięcia, choć czasu było bardzo mało. Oto odpowiedz sieci: - Nie ma dla nas nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz klientów. Zgodnie z wytycznymi rządowymi nasz sklep w Polsce pozostaje zamknięty od soboty 7 listopada do poniedziałku 30 listopada – usłyszeliśmy.

Jak ustaliliśmy, Primark nie zdecydował się na kampanię rabatową przed zamknięciem sklepu, kiedy inne sieci odzieżowe kusiły wówczas nawet 80-proc. upustami. Mimo tego w ostatni piątek, tj. 6 listopada znów utworzyła się kolejka chętnych do wejścia do Primarka. Ruchem sterowali ochroniarze. Firma tradycyjnie nie udostępnia wrażliwych informacji handlowych dotyczących jej sklepów, takich jak np. liczba klientów. Nie dowiedzieliśmy się więc, czy i o ile zanotowała w ostatnim tygodniu zwiększone obroty.

Zapytaliśmy też, czy zamknięcie galerii handlowych wpłynie na datę otwarcia sklepu Primark w Posnanii. Jeszcze w sierpniu rozpoczęła się  tam rekrutacja kadry zarządzającej. - Podtrzymujemy nasz plan otwarcia drugiego sklepu Primark w Polsce w centrum handlowym Posnania w Poznaniu w przyszłym roku. O dalszych szczegółach, w tym o dacie otwarcia, poinformujemy w odpowiednim czasie – usłyszeliśmy w polskim oddziale sieci Primark.

Sklep w Galerii Młociny to 382. lokalizacja sieci Primark, która działa na 13 rynkach: w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Więcej o planach rozwojowych sieci jest tutaj.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4439 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.