OKI wprowadza najmniejszą na świecie kolorową drukarkę

Według producenta ta najmniejsza na świecie wysokowydajna drukarka kolorowa A4 jest idealna dla branży detalicznej.

Firma OKI Europe Ltd ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego modelu drukarki C650. Będzie ona dostępna od stycznia 2021 r. Dzięki swojej konstrukcji pozwalającej na oszczędzania miejsca, drukarka C650 bez problemu zmieści się na biurku w punkcie sprzedaży lub na jego zapleczu. W związku z tym sprawdzi się ona w zatłoczonych i ruchliwych sklepach, ograniczonych przestrzeniach i punktach handlowych z wysokim czynszem za wynajem lokalu.

Jak zapewnia twórca drukarki, C650 oferuje dużą szybkość drukowania w kolorach LED, i nadaje się do drukowania wszystkich materiałów, od codziennej dokumentacji firmowej po przyciągające wzrok materiały dodatkowe w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi gotowe do wykorzystania w sklepie. Urządzenie drukuje 35 stron na minutę i może obsługiwać nośniki o gramaturze od 60 g/m2 do 256 g/m2 oraz w formatach od B8 do 1,32 m długości.

- W szybko zmieniającym się sektorze handlu detalicznego oczekiwanie na dostawców usług druku może powodować opóźnienia, a urządzenia spełniające potrzeby sprzedawców są zazwyczaj zbyt duże do sklepów – mówi Javier Lopez, dyrektor generalny ds. rozwiązań wertykalnych, OKI Europe Ltd.

Jego zdaniem w obecnej sytuacji sprzedawcy detaliczni muszą być w stanie szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe i kierować kupujących z powrotem do sklepów stacjonarnych. Drukarka C650 pomoże im w tym.

- Dzięki niewielkim rozmiarom, wyjątkowej jakości druku, dużej szybkości, niezawodności i doskonałym możliwościom obsługi nośników, sprzedawcy detaliczni mogą być bardziej samowystarczalni i szybko przystosowywać się do zmieniających się potrzeb, jednocześnie redukując koszty i eliminując opóźnienia wynikające z korzystania z zewnętrznych dostawców usług druku – zachwala nowość Javier Lopez.

Obecnie sprzedawcy detaliczni mogą liczyć na przedłużoną 3-letnią gwarancję przyznawaną podczas rejestracji produktu w ramach kampanii „Adapt Today”. Firma OKI oferuje też pakiet Business Agility o przybliżonej wartości 500 EUR, przy zakupie modelu C650 i zestawu tonerów CMYK. Pakiet obejmuje bezpłatną sześciomiesięczną subskrypcję usługi The Design Hub i ABBYY FineScanner Premium, a także nośniki do zastosowań dla poszczególnych sektorów oraz dostęp do szablonów i grafik.

Określenie „najmniejsza na świecie wysokowydajna kolorowa drukarka A4” powstało w oparciu o badania firmy OKI przeprowadzone we wrześniu 2020 r., obejmujące urządzenia o porównywalnej wydajności. Model C650 jest mniejszy nawet od urządzeń o szybkości mniejszej niż 25 str./min. Ma bowiem wymiary: 290 × 395 × 430 mm (wys. × szer. × głęb.).

Katarzyna Pierzchała 4018 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.