Spar testuje dostawy elektrycznymi Nissanami

Sieć sklepów Spar rozpoczyna testowe dostawy zakupów elektrycznym Nissanem e-NV200. Dostawy nim będą realizowane początkowo w Warszawie, a w przyszłości także w kolejnych miastach.

Zarówno w placówkach Spar, jak też w samej ofercie produktowej oraz całym systemie logistycznym, firma stara się wdrażać jak najwięcej rozwiązań ekologicznych i korzystnych dla środowiska.

- Teraz dołączamy do wielkiego testu pojazdów elektrycznych z korzyścią dla całej planety - mówi Tomasz Waligórski, dyrektor handlowy Wasz Sklep Spar. 

W okresie epidemii sieć zauważa coraz większe zainteresowanie zakupami online i dlatego rozważa dalszą rozbudowę floty elektrycznych dostaw. - Rynek zamówień spożywczych online ma szansę na dalszy wzrost, jednak będzie to zależne całkowicie od decyzji i preferencji konsumentów. To oni i ich przyzwyczajenia zakupowe są i będą największym indykatorem lub barierą w rozwoju tego segmentu – uważa Waligórski.

Według niego testowany Nissan e-NV200 jest idealnym rozwiązaniem do dystrybucji miejskiej. Można go ładować na trzy sposoby: dzięki szybkiemu ładowaniu, ładowarce wallbox lub wykorzystując zwykłe gniazdko elektryczne. Ładowność oraz wszechstronność elektrycznego Nissana e-NV200 można konfigurować w dwóch wariantach nadwozia. Ponadto niski próg bagażnika na wysokości zaledwie 52 cm od podłoża ułatwia załadunek i rozładunek towaru. Przestrzeń ładunkowa to 4,3 m3, zasięg od 200 do 301 km (w zależności od cyklu według WLPT).

Dodatkowo w kanale e-commerce – oprócz dostawy zamówienia pod wskazany adres – dostępna jest usługa Spar Drive w 30 placówkach w Polsce. Klienci tych sklepów mogą zamówić zakupy online, a następnie w wybranym przedziale godzinowym odebrać je w danym sklepie, parkując na dedykowanym usłudze miejscu parkingowym. Pracownik Spara pakuje zamówienie wprost do bagażnika samochodu klienta.

Sieć oferuje również usługę dostawę produktów przez aplikację Wolt. Obecnie zamówienia realizowane są tylko na terenie Warszawy, ale mogą być dostarczane nawet w 35 minut od złożenia. Wraz ze wzrostem zainteresowania dowozem zakupów ze sklepów Spar poprzez Wolt, sieć zamierza wdrażać kolejne etapy projektu.

Katarzyna Pierzchała 4355 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.