Auchan, Lidl, Kaufland nagradzają pracowników

Najpierw Lidl i Kaufland, teraz Auchan. Kolejna sieć informuje, że przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wynagrodzi pracowników bardziej niż zwykle. Powód? Pandemia.

Przed świętami, oprócz zwyczajowych bonów uzależnionych od stażu pracy, a także rozdawanych w wielu lokalizacjach paczek, po raz pierwszy w tym roku pracownicy Auchan skorzystają z kart przedpłaconych - o wartości kilkuset złotych (dokładna wartość uzależniona od sytuacji socjalnej pracownika).

Dodatkowo osobom pracującym w sklepach i Auchan Direct przekazane zostaną noworoczne bony zakupowe o wartości 500 zł.

Łącznie wartość świąteczno-noworocznych prezentów średnio przekroczy 1000 zł na pracownika.

To nie jedyna sieć, która w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, postanowiła dodatkowo nagrodzić pracowników za ich trud.

Bony świąteczne dla pracowników w formie kart przedpłaconych są tradycją także w Kauflandzie i Lidlu. W tym roku obie zrzeszone w Grupie Schwarz sieci postanowiły jednak zwiększyć ich wartość, w związku z czym w ręce ponad 39 000 pracowników trafią bony w kwocie do 700 zł. Decyzja obu sieci ma związek właśnie z trwającą pandemią i jest wyrazem wdzięczności za pracę w tym trudnym czasie. Łączna wartość świątecznych bonów w Kauflandzie i Lidlu w tym roku wyniesie ponad 23 mln zł.

- Podobnie jak w marcu br., gdy kryzys ten się zaczynał, tak i dziś chcę wyraźnie podkreślić – ekipy naszych sklepów oraz e-commerce, zapewniające naszym klientom ciągłość zaopatrzenia w tej nadzwyczajnej sytuacji, to prawdziwi bohaterowie - komentuje Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail  Polska. - Przyznane bony to wyraz wdzięczności i podziękowanie za ich zaangażowanie i mobilizację. Wierzę, że dzięki nim także tym razem uda nam się zmierzyć z przywróconymi w handlu obostrzeniami, zwłaszcza w tak ważnym, przedświątecznym okresie – dodaje.

To nie pierwszy raz, kiedy sieci deklarują, że dodatkowo zapłacą załodze za pracę w trudnych warunkach. Po raz pierwszy stało się taka podczas lockdownu, w marcu. Sprawdziliśmy, jak wówczas sieci wywiązały się z tych obietnic.

PRZECZYTAJ - PREMIE ZA PANDEMIĘ - CZY I JAK SIECI NAGRODZIŁY PRACOWNIKÓW

Ilona Mrozowska 3914 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.