Mondelez otwiera własny sklep na Allegro

W październiku br. Mondelez, producent Milki, belVita, Oreo, Delicje, Prince Polo, Toblerone czy Hall, otworzył swój oficjalny sklep internetowy na Allegro.

W pierwszej połowie 2020 r. liczba firm prowadzących sprzedaż na Allegro wzrosła o 14% do 117 tysięcy, a liczba ofert o 21% do 164 mln (średnio ponad 100 nowych co minutę). Byli to zarówno mali i średni przedsiębiorcy, jak i duże, rozpoznawalne marki.

Z kolei Mondelez Polska chce umacniać swoją pozycję w rynku e-commerce. To dlatego w październiku br. polski oddział firmy otworzył swój oficjalny sklep internetowy właśnie na Allegro.

- Wejście na Allegro to kolejny krok w realizacji naszej strategii e-commerce. W Polsce sprzedaż online w branży spożywczej stanowi nadal jedynie 1,5% całości biznesu, ale rozwija się dwucyfrowo więc zdajemy sobie sprawę, że jest to kanał przyszłości także w naszej branży – tłumaczy Marcin Dobrock, dyrektor zarządzający Mondelez Polska i kraje bałtyckie.

Dodaje, że trwająca epidemia COVID-19 wpłynęła na zachowania konsumentów oraz przyspieszyła rozwój zakupów przez internet. Z kolei zaletą kanału e-commerce, jest nie tylko wygoda i dostęp do znacznie szerszej niż w sklepach stacjonarnych oferty, ale także bezpieczeństwo zakupów, które w obecnych czasach nabrało szczególnego znaczenia. - Dlatego cieszymy się, że dzięki współpracy z Allegro konsumenci będą mogli w bezpieczny sposób wybierać spośród niemal całego naszego portfolio - mówi.

Oficjalny sklep internetowy Mondelez Polska oferuje ponad 120 różnych produktów marek takich jak Milka, Oreo, Delicje, Nussbeisser, Toblerone, Lubisie czy belVita. Dodatkowo firma planuje stopniowe poszerzanie asortymentu o kolejne marki z portfolio słodyczy i przekąsek, w tym także produkty sezonowe -  już niedługo w ofercie znajdzie się typowo świąteczny asortyment.

Sklep dostępny jest pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/mdlz.

Ilona Mrozowska 4079 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.