Wkrótce DL City będzie jak nowe

Modernizacja centrum handlowego DL City wkracza w nowy etap. Zlokalizowane w przygranicznym Zgorzelcu, zyska nową elewację, a powierzchnie wspólne obiektu przejdą znaczącą metamorfozę.

Zmieni się także otoczenie centrum, które zyska nowe elementy małej architektury, więcej zieleni i dodatkowe ciągi piesze. Przebudowie towarzyszyć także będą otwarcia nowych sklepów i punktów gastronomicznych. Zakończenie prac modernizacyjnych, które sprawią, że centrum zyska nowe marki i funkcje, planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r.

- Przebudowa centrum handlowego o powierzchni użytkowej 25 tysięcy metrów kwadratowych to duże wyzwanie organizacyjne, wymagające także zaangażowania znacznych środków finansowych – przyznaje Łukasz Tomczyk, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie DL Invest Group, która jest właścicielem obiektu.

Tłumaczy, że inwestycja ma podnieść standard obiektu oraz stworzyć bezpieczne i wygodne miejsce dla klientów. - Jako właściciele obiektu oraz długoterminowy inwestor jesteśmy przekonani, że stworzymy
wyjątkowe miejsce dla funkcjonowania najemców oraz dla klientów centrum. Dziś, jako właściciel portfela nieruchomości o wartości ponad miliarda złotych, jesteśmy przekonani o konieczności wprowadzania zmian – mówi Tomczyk.

Elewacja DL City zyska wkrótce nowoczesny i elegancki wygląd. Indywidualny charakter galerii podkreślą nowe portale wejściowe w odcieniach charakterystycznego dla DL Invest Group fioletu. - Zastosujemy także podświetlenie elewacji typu ledowego, dzięki czemu po zmroku galeria będzie jednym z bardziej wyróżniających się budynków w mieście. Fragmenty elewacji, na których znajdą się loga najemców oraz bryła Multikina, która wystaje ponad budynek, zostaną wykończone industrialną siatką – opowiada Sabina Rybska, kierownik zespołu projektowego w DL Invest Group.

W środku centrum również czeka rewolucja. Zmiany obejmą części wspólne: pasaże, foodcourt, toalety oraz pokój maluszka. Foodcourt czeka wymiana posadzki, na suficie pojawią się elementy dekoracyjne pełniące także funkcje akustyczne oraz nowe oświetlenie. Wyodrębnione zostaną strefy do spożywania posiłków, kawiarniana oraz strefa dla dzieci. Do pomocy w zaprojektowaniu tej ostatniej strefy zaproszono najmłodszych klientów – został przeprowadzony otwarty konkurs na projekt „wymarzonego placu zabaw”.

Przemianę przejdą także toalety, w których zostanie wymieniona posadzka, pojawią się elementy dekoracyjne na ścianach oraz zostaną zamontowane ekobaterie oszczędzające wodę. Sporą metamorfozę przejdzie pokój maluszka, który zostanie całkowicie przebudowany oraz wyposażony w nowe meble i urządzenia.

Na tym nie koniec. Na zewnątrz centrum pojawią się stojaki na rowery, nowe ławki i kosze na śmieci, posadzone zostaną dodatkowe rośliny przy parkingach. - Wytyczymy również nowe ciągi piesze w miejscach, które zwyczajowo były wykorzystywane przez naszych klientów, a które takiej infrastruktury były do tej pory pozbawione. Na terenie całego centrum, wewnątrz, na parkingu i na zewnątrz, pojawią się nowe oznaczenia informacyjne ułatwiające korzystanie z obiektu – zaznacza Sabina Rybska. 

W ramach postępu prac pojawią się także rozwiązania ekologiczne, np. panele fotowoltaiczne na dachu oraz zbiornik do magazynowania wody deszczowej, która następnie będzie używana do podlewania roślin.

W samym centrum powstaną sklepy nowych marek oraz nowe punkty gastronomiczne. -Prowadzimy także rozmowy w sprawie wynajęcia pozostałych, nielicznych już, wolnych powierzchni handlowych – ujawnia Łukasz Tomczyk. Podkreśla, że celem firmy jest stworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca do robienia zakupów oraz spędzania wolnego czasu, z ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno młodzież, jak i rodziny z dziećmi, czy też osoby starsze, stąd duży nacisk jest położony na rozbudowę strefy gastronomicznej i wypoczynkowej naszego centrum.

- Mamy ambicje, aby DL City stało się najchętniej odwiedzanym centrum handlowym w regionie. Przebudowa obiektu, która pochłonie kilkanaście milionów złotych, jest potwierdzeniem rozpoczęcia procesu realizacji naszych zamierzeń w zakresie rozwoju potencjału tego miejsca – podkreśla Łukasz Tomczyk.

DL City Zgorzelec to przygraniczne centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, cechujące się bardzo dobrą lokalizacją oraz skomunikowaniem zarówno z centrum miasta, jak i regionem trójstyku granic. Powierzchnia użytkowa DL City wynosi 25 000 mkw. Zasięg oddziaływania obiektu obejmuje ponad 150 000 osób (bez uwzględnienia klientów ze strefy przygranicza niemiecko-czeskiego). Atutem obiektu jest bogata oferta rozrywkowa na czele z Multikinem, które jest jedynym multipleksem w regionie.

 

Katarzyna Pierzchała 4022 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.