Eurocash wchodzi do szkół

Akademia Umiejętności Eurocash zaprasza uczniów na "Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych".

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Akademia Umiejętności Eurocash 9 listopada połączy się ze szkołami z całej Polski w trybie online, by spotkać się z nimi na „Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych”. Podczas Festiwalu uczestnicy będą mogli w sposób interaktywny zobaczyć na czym polega praca w zawodzie sprzedawcy, logistyka, magazyniera oraz osoby prowadzącej własną działalność. Będą mogli poznać możliwości, jakie daje praca w Grupie Eurocash, a także dowiedzieć się, jak mogą rozwijać swoją ścieżkę kariery. W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 uczniów i nauczycieli z ponad 25 szkół branżowych i techników w całej Polsce.

- Misją Akademii Umiejętności Eurocash jest edukacja przedsiębiorców i osób zatrudnionych w handlu, ale też przybliżanie specyfiki tej pracy. Jesteśmy pewni, że dzięki organizacji takich wydarzeń, jak „Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych” wspieramy edukację młodzieży, pomagamy im świadomie wybrać ścieżkę kariery, ale też prezentujemy często nieznane strony pracy w handlu – mówi Agata Wrzecionowska-Dzierba, menedżer Akademii Umiejętności Eurocash.

Wierzy, że takie nowoczesne i interaktywne formy kształcenia wpływają na to, że do branży trafiają osoby dobrze przygotowane do pracy i przekonane o słuszności swojego wyboru.

- Takich pracowników poszukują nasi klienci – przedsiębiorcy prowadzący niezależne sklepy. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem – dodaje Agata Wrzecionowska-Dzierba.

Festiwal składa się z kilku części. Oto ich tematyka:

  • Ścieżka kariery w Grupie Eurocash: „od kasjera/magazyniera – do managera”

  • Kształcenie zawodowe jako pierwszy krok do kariery zawodowej, 

  • Warsztat coachingowy: Zaplanuj swoją przyszłość: „od marzenia – do spełnienia”,

  • Warsztat coachingowy: Czy warto próbować zmieniać świat wokół siebie?

Webinary poprowadzą eksperci z Grupy Eurocash oraz świata handlu.

Akademia Umiejętności Eurocash jest oficjalnym partnerem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych i działa pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji w projekcie promocji zawodu sprzedawcy.  W promocji „Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych” bierze udział również Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca, dzięki której zaproszenie na wydarzenie trafiło również do podopiecznych domów dziecka z całego kraju.

Akademia Umiejętności Eurocash od 10 lat dostarcza przedsiębiorcom nowoczesne narzędzia edukacyjne, wsparcie merytoryczne i praktyczną wiedzą przekazywaną w sposób przystępny i wygodny w formie online i offline. Od początku epidemii prowadzi bezpłatne webinaria oraz warsztaty online dla właścicieli sklepów spożywczych z poradami ekspertów nt. szybko zmieniających się przepisów prawnych, np. związanych z prawem pracy (we współpracy z Kancelarią Prawną SKS) czy regulacji i przepisów sanitarnych związanych z BHP w sklepie spożywczym. W 2020 roku w webinariach Akademii Umiejętności Eurocash wzięło udział ponad 16 tys. Osób. W 2019 roku na platformie edukacyjnej Akademii Umiejętności Eurocash wykonanych zostało ponad 60 tys. kursów e-learningowych.

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.