PeP wprowadza terminale z Androidem

Polskie ePłatności, jeden z agentów rozliczeniowych w Polsce, wprowadza do swojej oferty terminale firmy Pax Technology. Jako pierwsze na polskim rynku oferują bogaty wachlarz usług dodanych, w tym aplikacje stworzone specjalnie z myślą o punktach sprzedaży.

 

Dzisiejsi konsumenci oraz sprzedawcy stawiają nie tylko na szybkie, łatwe i ogólnodostępne rozliczenia bezgotówkowe. Standardem stała się obsługa form i metod płatności, takich jak NFC, kody QR, Google Pay czy Apple Pay. Przyszłością są ergonomiczne i szybkie terminale posiadające wielofunkcyjny ekosystem, w którym rozliczenia pełnią tylko jedną z wielu ról. Dziś urządzenie płatnicze ewoluuje w kierunku inteligentnego narzędzia biznesowego, zdolnego do zarządzania rezerwacjami, operowania własnymi programami lojalnościowymi, czy nawet koordynacją zasobów oraz logistyki. Rosnące z roku na rok wymagania spełnia najnowsza generacja terminali Pax Technology, wprowadzana właśnie na polski rynek przez Polskie ePłatności.

– Misją Polskich ePłatności jest ułatwienie i wspieranie naszych partnerów w codziennym prowadzeniu i rozwoju ich biznesu. Dlatego jako pierwsi w Polsce oferujemy urządzenie działające na systemie operacyjnym Android z nowym intuicyjnym i przyjaznym interfejsem – mówi Grzegorz Łapiński, wiceprezes zarządu Polskich ePłatności.

Terminal wprowadzony przez Polskie ePłatności ma wbudowany moduł WIFI i 4G, stację dokującą umożliwiającą szybkie ładowanie oraz pojemną baterię zapewniającą stałą gotowość urządzenia do pracy. Natomiast 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7 o wysokiej wydajności pozwala przyjąć każdą płatność jeszcze szybciej i bezpieczniej niż dotychczas. Kolorowy, 5-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 720x1280 pikseli charakteryzuje się prostotą w obsłudze, m.in. dzięki wykorzystaniu znanych z używania smartfonów gestów. Oprogramowanie oparte o najpopularniejszy na świecie system operacyjny do procesowania transakcji daje jeszcze większe możliwości sprawnej integracji z usługami dodanymi.

– Nasi klienci będą mieli możliwość skorzystania z dedykowanych aplikacji. Warto tu wymienić możliwość pre-autoryzacji dla hotelarzy, system napiwków dla gastronomi czy badanie satysfakcji klientów. W planach jest także integracja terminali z popularnymi aplikacjami rezerwacyjnymi oraz systemami sprzedażowymi – ujawnia Grzegorz Łapiński,

Pax Technology to jeden z wiodących na świecie producentów rozwiązań do płatności bezgotówkowych. Każdy terminal Pax posiada EMV Co., PCI, Visa i Mastercard. Obsługa płatności bezstykowych dla kart Visa PayWave i Mastercard PayPass realizowana jest w oparciu o najnowsze wersje wymagań organizacji płatniczych. W ciągu ostatnich lat firma dołączyła do grona trzech największych globalnych dostawców terminali. PAX ma ponad 45 milionów urządzeń w ponad 120 krajach. W 2019 roku firma wygenerowała ponad 635 milionów USD przychodów ze sprzedaży.

Spółka Polskie ePłatności specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. Szeroki wachlarz usług oferowanych przez Polskie ePłatności obejmuje m.in. rozliczanie transakcji kartowych, cashback, DCC – płatność w walucie karty, doładowania telefonów komórkowych pre-paid, oraz obsługę zaawansowanych programów lojalnościowych.

Polskie ePłatności zostały powołane styczniu 2010 r. przez kadrę zarządzającą firmy OPTeam SA, która od 25 lat związana była z produkcją oprogramowania systemów kart elektronicznych. 1 czerwca 2017 r. do rodziny PeP dołączyła sieć terminali działająca pod marką NeoTU, obsługiwana wcześniej przez firmę Kolporter. Polskie ePłatności znajdują się w pierwszej piątce największych na polskim rynku procesorów płatności kartowych.

Katarzyna Pierzchała 4022 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.