Metro i Selgros otwierają się na konsumentów

Podobnie jak w pierwszej fazie lockdownu w kwietniu, niemieckie Metro cash and carry ponownie otwiera swoje sklepy dla klientów końcowych. Podobnie Selgros Austria.

Ponieważ Niemcy, podobnie jak Polska zdecydowały się na ponowne zamknięcie lokali gastronomicznych, które stanowią ważną grupę klientów hurtowni cash & carry, władze Nadrenii Północnej-Westfalii wyraziły zgodę na robienie w takich placówkach zakupów przez konsumentów nieprowadzących działalności gospodarczej.

Od wtorku 3 listopada 18 hurtowni w tym kraju związkowym będzie dostępnych dla każdego. Na razie zgoda została wydana do końca listopada. Przypomnijmy, że już w kwietniu konsumenci bez karty klienta Metro mogli robić zakupy w sklepach cash & carry - obok Nadrenii Północnej-Westfalii było to wówczas możliwe także w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

- Nie tracimy jednak koncentracji na naszych głównych klientach komercyjnych, takich jak gastronomia - podkreśla Frank Jäniche, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający ds. sprzedaży Metro Niemcy. Podkreśla, że firma nadal wspiera branżę hotelarską i eventową. - Na przykład dzięki rozwiązaniom cyfrowym do rejestracji gości w restauracjach, opcjom zamawiania posiłków online na wynos, a także dużej liczbie dostosowanych ofert, indywidualnych rozwiązań doradczych i pomocy w przetrwaniu blokady - mówi Jäniche.

Na podobny krok jak niemieckie Metro, zdecydował się Transgourmet w Austrii, udostępniając dziewięć swoich hurtowni i 4 placówki cash and carry konsumentom. Dyrektor zarządzający Thomas Panholzer ogłosił, że jest to również kwestia odpowiedzialnego obchodzenia się z żywnością i niedopuszczania do zepsucia towaru w magazynie. Dodał także, że hurtownie są dobrze zabezpieczone pod względem higieny, szerokim alejkom i wystarczającej przestrzeni.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.