Morawiecki: bronimy się przed lockdownem. Dziś szczegóły

Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej. W piątek ma być ogłoszona decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na cmentarzach w najbliższych dniach.

Wiosną byliśmy bardzo zdyscyplinowani. Dziś niestety nie utrzymujemy dyscypliny, tworzymy nowe ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Apeluję o dyscyplinę społeczną i przestrzeganie zasad sanitarnych – mówił premier na konferencji prasowej, która odbyła się na warszawskim Stadionie Narodowym, który przekształcił się w szpital tymczasowy.  

Morawiecki odniósł się do sytuacji we Francji, gdzie został właśnie wprowadzony całkowity lockdown. - My nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. Przygotowujemy się jednak na czarny scenariusz – nie ukrywał.

Przyznał, że koronawirus jest dzisiaj zagrożeniem numer 1 dla polskiej gospodarki. Jutro ma być ogłoszona decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na cmentarzach w najbliższych dniach. W piątek należy też spodziewać się informacji o nowych zasadach m.in. pracy biurowej. 

Katarzyna Pierzchała 3944 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.