Amazon uruchamia sklep internetowy w Szwecji

Od 28 października klienci w tym skandynawskim kraju mogą kupować na Amazon.se i wybierać spośród ponad 150 milionów produktów.

Amazon.se oferuje szeroki wybór produktów z ponad 30 kategorii, takich jak książki, elektronika użytkowa, sport i rekreacja na świeżym powietrzu, narzędzia i akcesoria do majsterkowania, zabawki, w tym produkty z tysięcy europejskich i lokalnych szwedzkich firm.

Jak informuje firma ​​zamówienia powyżej 229 SEK i wysyłka z centrum dystrybucji Amazon będą dostarczane bezpłatnie.

- Cieszymy się, że możemy uruchomić Amazon.se i móc zaoferować szwedzkim klientom ponad 150 milionów produktów, w tym dziesiątki tysięcy produktów lokalnych szwedzkich firm - powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. ekspansji europejskiej w Amazon.

- Dzisiaj to dopiero początek Amazon.se. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie szwedzkich klientów, poszerzając asortyment naszych produktów, zapewniając niskie ceny oraz wygodne i godne zaufania zakupy - dodał.

Szwedzcy klienci mogą wygodnie robić zakupy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez bezproblemowych zwrotów za pośrednictwem aplikacji Amazon Shopping oraz przeglądarek na komputery i urządzenia mobilne. Wszyscy klienci dokonujący zakupów na Amazon.se mogą w łatwy sposób przeglądać rosnący asortyment, czytać recenzje klientów, wyświetlać spersonalizowane rekomendacje, tworzyć listy życzeń i śledzić swoje zamówienia.

Ponadto Amazon oferuje również szeroką gamę produktów lokalnych szwedzkich marek, a także ulubione produkty dużych marek. Klienci mogą znaleźć produkty oferowane przez szwedzkie marki, takie jak: Electrolux, Lagerhaus, OBH Nordica, Ellos, Brio, Bonnierförlagen i Ifö, a także międzynarodowe, takie jak: Asus, Mattel, Hasbro, Lego i Bosch.

Jak zapewnia Amazon wraz z uruchomieniem Amazon.se szwedzkim firmom będzie łatwiej sprzedawać swoje produkty, docierać do większej liczby klientów i rozwijać się. Amazon zainwestował miliardy dolarów w infrastrukturę i usługi techniczne, które pomagają małym i średnim firmom docierać do nowych klientów w Szwecji i na całym świecie, w tym proste narzędzia do tworzenia list, które obsługują wszystkie siedem europejskich sklepów Amazon, umożliwiając łatwą ekspansję w Europie, a także całodobowe wsparcie dla partnerów sprzedaży online, otwarte i przejrzyste warunki sprzedaży i ceny oraz raporty i narzędzia analityczne, które pomogą im się rozwijać. W wyniku tej inwestycji obecnie 1,7 miliona małych i średnich firm na całym świecie sprzedaje w sklepach Amazon, a ponad 200 000 przedsiębiorców na całym świecie przekroczyło 100 000 dolarów sprzedaży na Amazon w 2019 roku.

- Obecnie tysiące europejskich i lokalnych partnerów handlowych oferuje swoje produkty na Amazon.se oraz w naszych innych sklepach Amazon w całej UE, a także w Stanach Zjednoczonych. Cieszymy się, że nasi międzynarodowi klienci będą mogli cieszyć się tym szwedzkim asortymentem i pomagać w rozwoju tych firm przy każdym ich zakupie - mówi Alex Ootes.

- Małe i średnie firmy prowadzące sprzedaż w sklepach Amazon stworzyły szacunkowo 1,6 miliona miejsc pracy  całym świecie i mamy nadzieję, że szwedzkie firmy będą prosperować w ten sam sposób - dodaje.

Uruchomienie Amazon.se nastąpiło kilka tygodni po tym, jak Amazon ogłosił swoją największą inwestycję w energię odnawialną poza Stanami Zjednoczonymi, uruchamiając projekt Bäckhammar o mocy 91 megawatów w zachodniej Szwecji. Będzie obsługiwać centra danych Amazon Web Services (AWS) w kraju, a także rozwijający się biznes detaliczny Amazon i oczekuje się, że będzie dostarczać 280 000 megawatogodzin czystej energii rocznie do szwedzkiej sieci. Projekt Bäckhammar jest pierwszym z dwóch przedsięwzięć Amazon dotyczących energii odnawialnej, które zostaną uruchomione w Szwecji. Drugi, 122-megawatowa farma wiatrowa na lądzie w Västernorrland, obecnie w budowie, ma rozpocząć działalność w 2022 r. W sumie projekty te dodadzą do szwedzkiej sieci 213 megawatów nowej czystej energii.

Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek to w Polsce Amazon działa od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 centrach logistyki w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Joanna Hamdan 11620 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.