Znamy już laureatkę ilustracji w konkursie Biedronki Piórko 2020

Zakończenie drugiego etapu nagrody za książkę dla dzieci sieć ogłosiła w niezwykły sposób.

Laureatka kategorii "Ilustracje" tegorocznego Piórka, Magdalena Starowicz, otrzymała od Biedronki czek na 100 tys. zł.

- Udział w konkursie był dla mnie sposobem, by sprawdzić swój talent. W ogóle nie wierzyłam, że mam szansę na wygraną, tym bardziej się z niej cieszę. Wiem już, że część kwoty przeznaczę na dalszy rozwój zawodowy, na przykład na kursy związane ze sztuką, a resztę: pewnie na remont mieszkania - śmieje się laureatka piórka 2020, Magdalena Starowicz.

Jednak to nie wszystko. Zaprojektowana przez Magdalenę Starowicz okładka książki trafiła na odsłonięty na warszawskim Powiślu mural. Mural wyjątkowy, bo pomalowany farbami oczyszczającymi powietrze ze smogu znajduje się na ścianie budynku przy ul. Przemysłowej 31/33.

To działanie w przestrzeni miejskiej jest początkiem akcji promocyjnej związanej w wejściem do sklepów najnowszej książki dla dzieci wydanej przez Biedronkę w ramach konkursu Piórko. Książka "O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy", która jest efektem konkursu, trafi do sklepów sieci w całym kraju już 16 listopada.
 
Przypomnijmy, że autorką tekstu tegorocznej zwycięskiej książki jest Agnieszka Syczyło, która również zdobyła nagrodę w wysokości 100 tys. zł.
 
Ponadto od 16 listopada w sprzedaży będą dostępne również książki zwycięzców poprzednich edycji, czyli: "Szary domek", "Córka bajarza", "Nieustraszony Strach na Wróble", "Mały Saj i wielka przygoda" oraz "O królewiczu, który się odważył". Łącznie w ciągu pięciu lat Biedronka sprzedała już ok. 235 tysięcy książek z wszystkich dotychczasowych edycji Piórka.
[STRAJK]
 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.