Kimberly-Clark ogłasza zmiany w zarządzie

Wejdą one w życie 1 listopada.

I tak Jeff Melucci, obecnie starszy wiceprezes ds. rozwoju biznesowego i radca prawny, został mianowany na stanowisko dyrektora ds. transformacji, rozwoju biznesowego i prawnego. Będzie odpowiedzialny za plan transformacji firmy w celu budowania jej dalszych globalnych możliwości organizacyjnych.

Tym samym Jeff Melucci obejmuje obowiązki Achala Agarwal, który ogłosił zamiar przejścia na emeryturę pod koniec roku po 12 latach pracy w Kimberly-Clark i prawie 40-letniej karierze.

Jeff Melucci będzie nadal podlegać Mike'owi Hsu, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Kimberly-Clark.

Ponadto Gonzalo Uribe został mianowany prezesem działu konsumenckiego firmy Kimberly-Clark w Ameryce Łacińskiej i będzie również podlegał Mike'owi Hsu, odpowiadając za operacje konsumenckie firmy w tym regionie. Gonzalo Uribe do Kimberly-Clark dołączył w 2017 r.  Wcześniej pracował m.in. w firmach takich jak:  Mondelez, Kraft, Cadbury i Nabisco.

Zastąpił Sergio Cruza, który został powołany na nowo utworzone stanowisko kierownicze, podlegające Marii Henry, dyrektorowi ds. finansowych, skupiającej się na wzmocnieniu podstaw i możliwości cyfrowego biznesu.

- Doceniam wiele zasług Achala na rzecz Kimberly-Clark i życzę mu dalszych sukcesów na emeryturze. Jednocześnie witam Jeffa, Sergio i Gonzalo w ich nowych, ważnych rolach i wiem, że każdy z nich pomoże przyspieszyć realizację naszej globalnej strategii biznesowej - powiedział Mike Hsu.

Joanna Hamdan 11620 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.