SwipBox i BPost łączą siły

Firmy nawiązały współpracę w celu uruchomienia sieci automatów do odbioru przesyłek kurierskich, działających w autorskim modelu duńskiego operatora, firmy Infinity.

Pilotaż projektu jest prowadzony w belgijskim mieście Mechelen, a jego głównym celem jest analiza doświadczeń konsumentów w zakresie obsługi urządzeń oraz określenie możliwie najbardziej dogodnej odległości pomiędzy automatami w gęstej sieci z perspektywy użytkownika końcowego.

- Koncepcja SwipBox Infinity wpisuje się w naszą „zieloną” strategię dla logistyki, która zakłada implementację zrównoważonych i wygodnych rozwiązań usprawniających pierwszą oraz ostatnią milę. Te kluczowe z perspektywy kurierów obszary wymagają nie tylko optymalizacji, ale również ekologicznego podejścia. Jestem przekonana, że wspólnie ze SwipBox uda nam się zrealizować strategiczne cele - powiedziała Catherine De Bates z BPost.

Automaty SwipBox Infinity są obsługiwane przez dedykowaną aplikację za pomocą łącza Bluetooth. Wolnostojące urządzenia są proste w montażu, ponieważ nie wymagają zewnętrznych źródeł energii oraz połączenia z Internetem.

- Współpraca z BPost pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na nasze autorskie rozwiązanie. Urządzenia są już dostępne w całej Skandynawii, a poprzez nowe partnerstwo otwieramy się na nowe rynki - dodał Jens Rom, CEO SwipBox.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Firma dostarcza od 2012 r. rozwiązania sprzętowe i software’owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBox zlokalizowane są w Danii, Polsce, Australii i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 60 krajach.  

W Polsce, odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci – dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Każdy element oferty SwipBox jest indywidualnie projektowany w celu minimalizowania kosztów operacyjnych partnerów przedsiębiorstwa. Celem nadrzędnym działalności SwipBox jest tworzenie rozwiązań realnie redukujących wpływ pierwszej i ostatniej mili kurierskiej na środowisko. Miejscem produkcji automatów SwipBox jest Dania. Z kolei BPost jest wiodącą belgijską firmą odpowiedzialną za dostarczanie przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Joanna Hamdan 11620 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.