Lidl buduje 12. centrum dystrybucyjne

W Dobroszycach (powiat oleśnicki) powstanie 12. centrum dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Pierwsze prace zaplanowano na wiosnę 2021 r., natomiast koniec budowy datowany jest na 2022 r.

Na zdjęciu: centrum dystrybucyjne Lidla w Stargardzie

Jak zapewnia operator, nowe centrum dystrybucyjne będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa to około 67 000 mkw. Wiadomo już, że w obiekcie zostanie zastosowana instalacja fotowoltaiczna, system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych wraz z ogrzewaniem płaszczyznowym podposadzkowym, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych. Dodatkową oszczędność energii zapewni oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej.

Ponadto firma wyposaży centrum dystrybucyjne w zaawansowany system PPOŻ, gwarantujący bezpieczeństwo pracowników. W przestrzeni biurowej pojawi się komfortowe wyposażenie, natomiast powierzchnie magazynowe zostaną wyposażone w nowoczesne systemy przeładunkowo-transportowe.  Docelowo obiekt w Dobroszycach będzie ubiegał się o certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który jest przyznawany budynkom po dokonaniu wielokryterialnej oceny energetycznej i środowiskowej obiektu, tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii. Warto dodać, że inne centra dystrybucyjne sieci Lidl Polska, ulokowane w Bydgoszczy, Będzinie oraz Mińsku, taki certyfikat już posiadają.

Obecnie trwają prace projektowe, rozpoczęcie budowy nastąpi wiosną 2021 r.

- Nasze najnowsze centrum dystrybucyjne Lidl powstanie koło Oleśnicy. Docelowo będzie zaopatrywało sklepy Lidl położone głównie w województwie dolnośląskim. Zakładamy, że pierwsze dostawy wyruszą do sklepów w I połowie 2022 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

W Dobroszycach pracę znajdzie docelowo ponad 200 osób. Sieć planuje zatrudnić specjalistów od logistyki, operatorów wózków widłowych, kontrolerów oraz pracowników centrum logistycznego. Rekrutacje rozpoczną się na początku przyszłego roku. Nowy zespół przejdzie kilkumiesięczne szkolenia.

Lidl podkreśla, że od lat jest wiodącym pracodawcą w branży retail. Oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży sieć oferuje pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. umowę o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport oraz „wyprawkę dla maluszka” czy pierwszoklasisty.

Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – firma promuje różnorodność oraz równość płacową kobiet i mężczyzn. Co więcej, sieć objęła wszystkich pracowników magazynów, biur sprzedaży oraz biur ekspansji opieką fizjoterapeutyczną, oferując szereg zabiegów mających na celu poprawę ich ogólnej kondycji fizycznej. Wszystkie punkty fizjoterapii znajdują się na miejscu, w centrach dystrybucyjnych.

Lidl Polska prowadzi w Polsce ponad 740 sklepów.

Katarzyna Pierzchała 3920 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.