PIKSy - nowy sposób na koronawirusa

Bezpieczeństwo w dobie pandemii niejedno ma imię, jednak istnieje sposób, który pozwala na zgromadzenie wszystkich zabezpieczeń w jednym miejscu - inteligentne bramki dezynfekujące ręce oraz obuwie i mierzące temperaturę cała, z których w razie potrzeby można pobrać maseczki czy rękawiczki.

Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej (czyli tzw. PIKSy), można ustawić przed wejściem sklepów, supermarketów czy galerii handlowych i mieć pewność, że osoba wchodząca dalej nie ma podwyższonej temperatury, ma zdezynfekowane dłonie oraz obuwie. Gdy śluza higieniczna wyłapie osobę z gorączką lub stanem podgorączkowym – ta osoba nie zostanie wpuszczona na teren obiektu i jednocześnie nie zrobi zakupów.

Część z bramek jest wyposażona w lampę UV-C, która skutecznie wykrywa oraz dezynfekuje wirusy oraz bakterie, czy w inteligentny program, który wymusza dezynfekcję dłoni i nie pozwala iść dalej bez tego kroku. To szczególnie ważne, bowiem w zależności od materiału i warunków, ludzkie koronawirusy, które są obecne np. na klamce mogą pozostawać zakaźne od 2 godzin do 9 dni. Bramki wykrywają również osoby, które nie mają na sobie maseczek ochronnych, a oczekują na wejście do sklepu, szkoły czy urzędu.

- Zależało nam na stworzeniu bezpiecznej strefy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Promowanie profilaktyki jest ważne szczególnie obecnie, gdy obserwujemy stałe wzrosty zakażeń, cała Polska znajduje się w żółtej strefie, a coraz więcej miast dołącza do czerwonych stref – tłumaczy Krzysztof Żebrowski, wiceprezes firmy Diamond Module, która stworzyła projekt bramek.

Jego zdaniem PIKSy wpisują się w obecne potrzeby: są łatwe w dezynfekcji, nie wymagają interakcji pomiędzy ludźmi, w kilkanaście sekund kompleksowo zabezpieczają przed wejściem na teren obiektu. Bramki stanęły już m.in. w jednostkach służby zdrowia w Krakowie, Warszawie, Łodzi czy Radomsku.

- Z powodzeniem sprawdzą się również w sklepach, które codziennie odwiedza mnóstwo osób – uważa Krzysztof Żebrowski.

Podkreśla również, że jedną z wielu zalet bramek jest ich mobilność – z łatwością mogą zostać przetransportowane w dowolne miejsce, aby służyć jako punkt diagnostyczno-prewencyjny przed wejściem do wielu obiektów publicznych, tymczasowych lub stałych. Mogą być ustawione zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno postawione przed sklepami czy urzędami, jak i podczas wydarzeń na świeżym powietrzu. Z bramek bezpieczeństwa korzystać mogą również dzieci.

Firma Diamond Module to producent specjalizujący się w budownictwie modułowym. Polska marka doceniona na zagranicznych rynkach m.in. w Niemczech czy Austrii. Firma posiada w portfolio: domy mieszkalne, biura, hotele przedszkola a także PIKSy – Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej czyli inteligentne bramki zabezpieczające przed koronawirusem.

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.