Lakma promuje dbanie o prawidłową higienę

Tym razem firma postawiła na edukację najmłodszych, aby oni również mogli stać się specjalistami do spraw czystości i prawidłowej dezynfekcji.

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. To coroczna akcja, której celem jest globalna edukacja na temat poprawnej higieny. Została zapoczątkowana w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Ma zachęcać wszystkich ludzi do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw chorobom zakaźnym.

Lokalnie do akcji przyłączyła się firma Lakma Strefa. Przedsiębiorstwo od lat kształtuje na rynku swój ekspercki wizerunek zapewniając Polakom najwyższej jakości rozwiązania. Tym razem marka postawiła na edukację najmłodszych, aby oni również mogli stać się specjalistami do spraw czystości i prawidłowej dezynfekcji.

Akcja promująca mycie rąk rozpoczęła się w placówkach edukacyjnych. Dzieci otrzymały zestawy składające się z materiałów edukacyjnych w formie komiksu do pokolorowania, poręcznych żeli do dezynfekcji rąk oraz dodatkowych akcesoriów do nauki i zabawy. Produkty z serii Anti-Bac pozwolą dzieciom zadbać o odpowiednią dezynfekcję wtedy, gdy nie mają dostępu do bieżącej wody. Dodatkowo wychowawcom wysłano prezentacje z informacjami dotyczącymi higieny, bakterii i wirusów oraz ludzkich nawyków związanych z myciem rąk. Celem firmy było zaciekawienie dzieci i nauczenie ich dobrych nawyków poprzez zabawę. Takie działanie pozwoliło zwrócić większą uwagę uczniów na ich zdrowie i prawidłową higienę.
 
Aby jeszcze skuteczniej  promować mycie rąk, która jest najprostszym i najtańszym sposobem ograniczenia liczby zachorowań i walki z chorobami, firma Lakma rozszerzyła akcję zachęcając do współpracy inne osoby. Wyżej wymienione zestawy zostały również wysłane do redakcji portali parentingowych i poradnikowych oraz blogerek.
 
Joanna Hamdan 11585 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.