Rossmann z inteligentnymi kasami

Od połowy października w sklepach sieci, między innymi w Warszawie, Lublinie czy Białymstoku wdożone zostały nowe kasy, które łączą funkcje kas tradycyjnych i samoobsługowych oraz są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych kasach sprawiają, że urządzenia są przyjazne w użytkowaniu dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności.
 
Dzięki zwiększonemu kontrastowi oraz odpowiedniej czcionce są one przyjazne w obsłudze dla osób słabowidzących. Z kolei dla osób poruszających się np. na wózku inwalidzkim czy wyższych ułatwieniem będzie ruchomy ekran, który można dostosowywać do odpowiedniego poziomu i komfortowo dokonać zakupu.
 
Poza intuicyjnym systemem, nowe kasy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyły funkcję kas tradycyjnych i samoobsługowych – są to pierwsze tego typu kasy na rynku. Za te rozwiązanie odpowiada firma SelfMaker.
 
Ruchomy, 15 calowy ekran, który można obracać o 180 stopni pozwala na obsługę kasy przez pracownika sklepu lub klienta, w przypadku kiedy stanowisko nie ma kasjera. Wystarczy, aby klient obrócił ekran w swoim kierunku i rozpoczął samodzielne skanowanie produktów. Dodatkowo, ekran może się poruszać w płaszczyźnie góra dół, co pozwala na dostosowanie jego wysokości do klienta.
 
Joanna Hamdan 11585 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.