Pierwsza Biedronka we franczyzie!

W czwartek 22 października w Dobrzycy niedaleko Kalisza ruszył pierwszy franczyzowy sklep sieci Biedronka.

– Decyzja Biedronki o rozpoczęciu współpracy franczyzowej to kolejne potwierdzenie faktu, że współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami jest wpisana w DNA sieci. To właśnie oni najlepiej wiedzą, kto z lokalnych piekarzy cieszy się największym szacunkiem i od lat stosuje tę samą, sprawdzoną recepturę, a także które tradycyjne mięsa i nabiał są najpopularniejsze w okolicy. Dzięki temu sklep może zaoferować produkty nie tylko najlepszej jakości w codziennie niskich cenach, ale także „szyte na miarę”, dopasowane do miejscowych potrzeb – wyjaśnia sieć w komunikacie.

Sklep w Dobrzycy, zlokalizowany przy ulicy Krotoszyńskiej 41a, prowadzony jest przez Radosława Wojcieszaka.

– Na współpracę z Biedronką zdecydowałem się nie tylko ze względu na kwestie formalne – korzystne warunki współpracy, pakiet szkoleń i wsparcie na każdym z etapów działalności. Najbardziej przekonało mnie partnerskie podejście do mnie jako lokalnego przedsiębiorcy, który zaczyna przygodę z franczyzą w formacie Biedronki. Od początku czułem, że moje zdanie jest ważne, dostaję dużą niezależność, a potrzeby mieszkańców Dobrzycy są dla Biedronki realnie istotne – mówi franczyzobiorca odpowiedzialny za sklep w Dobrzycy.

Z kolei Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w Biedronce podkreśla, że otwarcie sklepu Biedronka w modelu franczyzowym to  ważny element  strategii rozwoju sieci.

– Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron. Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze – merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe. Dajemy też coś, co trudno wycenić, czyli poczucie stabilizacji, a jednocześnie niezależności. Wierzymy, że lokalny mieszkaniec-franczyzobiorca najlepiej rozumie społeczność, w której żyje: wie, czego jej potrzeba, jakie ma oczekiwania. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów – uważa Ewa Micińska.

Nowy sklep Biedronki powstał w nowoczesnym formacie sieci i spełnia wysokie standardy, które wyróżniają wszystkie nowe i wyremontowane placówki Biedronki. Posiada 46 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), 4 kasy tradycyjne i ladę tradycyjną. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi ok. 650 mkw. 
Sklep zatrudnia ok. 20 pracowników, mieszkających głównie w sąsiedztwie.
 
–  W związku z pandemią wiele osób z okolicy straciło pracę, a tym samym środki do życia. Tym bardziej cieszy fakt, że Biedronka wyciąga rękę, zatrudnia i pozwala nam przejść suchą nogą przez ten trudny czas – mówi Julita Margiela, kierowniczka sklepu w Dobrzycy.
 
Z okazji otwarcia sklep Biedronka w Dobrzycy oferuje w dniach 22-24 października wybrane produkty z lady tradycyjnej w wyjątkowo niskich cenach. Kiełbasę czereśniową wędzoną oraz szynkę czereśniową można kupić 50% taniej (17,49 zł/kg zamiast 34,99 zł/kg). Ser królewski Sierpc będzie oferowany jest o 25% taniej (19,99 zł/kg zamiast 26,99 zł/kg). Promocje obejmują też inne produkty, m.in. banany (1,99 zł/ kg; 60% taniej) czy płyny do prania Perwoll (8,99 zł/opak. przy zakupie dwóch).  
 
Sklep Biedronka w Dobrzycy będzie czynny od poniedziałku do soboty, od godz. 07:00 do 22:00, a w niedziele w godzinach 10:00-22:00.

Do tej pory Biedronka współpracowała z prywatnymi przedsiębiorcami w systemie agencyjnym. Według rankingu sieci franczyzowych publikowanego przez miesięcznik "Handel" (wydanie 4/2020) i portal handelextra.pl na koniec 2019 roku było takich placówek w całym kraju 69.

Magdalena Weiss 2832 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.