Pekpol modernizuje i rozbudowuje zakład

Inwestycje związane są ze wzrostem sprzedaży i produkcji firmy.

Firma przygotowuje nowe przestrzenie magazynowe, rozbudowuje dział ekspedycji i zwiększa powierzchnię zakładu o parę tysięcy metrów. W planach jest także powstanie nowego działu produkcji wędlin.

- Ważną inwestycją dla nas jest duży magazyn kartonów, prowadzony przy naszej konfekcji. Usprawni on kompleksową organizację pracy i zapewni przechowywanie kartonów w odpowiednich warunkach - mówi Tomasz Łączyński, prezes ZM Pekpol Ostrołęka.

ZM Pekpol zainwestowały także w zakup kolejnej linii do zamykania kartonów i następnej maszyny, jeszcze nowocześniejszej do ich formowania.

- Sklei ona kartony o konstrukcji niestandardowej, przy zachowaniu wszystkich technicznych parametrów wytrzymałościowych i innych, wymaganych przez naszych klientów. Rozwój sprzedaży sprawił, że nasza ekspedycja zrobiła się za mała, a zapotrzebowanie transportowe wzrosło. Podsumowując: konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania towaru, odpowiednia wielkość magazynowa, a to wiąże się z budowaniem kolejnych hal do produkcji wędlin - tłumaczy Tomasz Łączyński.

Przebudowa zakładu obejmuje nowe ciągi i hale produkcyjne dla wędlin. W planach jest także inwestycja w nowe komory wędzarnicze. Ale, jak mówi Tomasz Łączyński, firma stara się maksymalnie zautomatyzować poszczególne procesy produkcji.

- Część inwestycji to oczywiście wymiana maszyn i urządzeń. Wejście na zdecydowanie większe wolumeny produkcyjne wiąże się z tym, że muszą być bardziej nowoczesne i zapewniać odpowiednie moce produkcyjne. Dla przykładu zakład wyposażony w nowoczesne urządzenie do rozmrażania mięsa, które jest w stanie rozmrozić 4-6 ton mięsa od temperatury -18 do -1°C na godzinę, zapewnia zupełnie inną jakość produktu. Firma musi się dostosować do wzrostów sprzedaży i robić to na odpowiednim poziomie, zgodnym z obowiązującymi standardami. Taki wzrost skokowy nie pozostaje bez konsekwencji - nie obędzie się bez inwestycji - wyjaśnia prezes ZM Pekpol.

ZM Pekpol Ostrołęka to producent wyrobów mięsnych, będący na polskim rynku 45 lat. Firma działa zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Pekpol eksportuje swoje produkty do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Estonia i innych. W asortymencie firmy znajdują się: wędzonki, kiełbasy cienkie, wędliny podrobowe oraz wyroby blokowe.

Joanna Hamdan 12546 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.