Grupa Chorten na południu Polski - 100 sklepów w rok

W październiku Grupa Chorten przekroczyła liczbę stu sklepów partnerskich w regionie Południe, który obejmuje województwa śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Dzięki umowie partnerskiej z niezależnymi detalistami prowadzącymi dwie placówki handlowe w Mysłowicach przy ul. Kokota i Brzezińskiej, region Południe Grupy Chorten ma już ponad 100 sklepów. 

- Rok temu zaczynaliśmy na tym terenie zupełnie od zera, pierwsza umowa została podpisana w połowie października 2019 r., a dziś możemy powiedzieć, że udało się w pełni zrealizować nasz plan rozwoju, mimo obecnie panującej niełatwej sytuacji - mówi Mirosław Borkowski, dyrektor makroregionu Wschodnia i Południowa Polska Grupy Chorten. - Koordynatorzy sklepów włożyli ogromną pracę w to, by dotrzeć do właścicieli placówek i przekonać ich do naszych warunków handlowych oraz całej idei Grupy Chorten – dodaje.

Obecnie w województwie śląskim Grupa Chorten liczy sobie 65 sklepów. W Małopolsce są to 32 placówki handlowe, a w województwie podkarpackim - 4 punkty małego i średniego formatu. Za ekspansję na tym obszarze odpowiada Małgorzata Stec, Dominika Klimczyk-Dyga oraz Grzegorz Mazur.

Do końca roku w planach jest podpisanie kolejnych kilkudziesięciu porozumień o współpracy między Polską Grupą Sklepów Spożywczych Chorten a kupcami w całym kraju.

- Wierzymy, że tylko konsolidacja polskich sklepów i wspólna oferta promocyjna daje naszym placówkom szansę na rozwój i konkurowanie o klientów - mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten. - Cały czas pracujemy nad tym, by sklepy rzetelnie współpracowały z producentami i dystrybutorami zyskując z tego tytułu profity i by chciały realizować razem z nami politykę handlową. Cieszymy się, że chce z nami działać coraz więcej kupców – podkreśla.

Dziś grupa skupia 1998 punktów na handlowej mapie Polski.

Katarzyna Pierzchała 3944 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.