SwipBox Infinity dotarł do Szwecji

Zewnętrzne automaty do odbioru przesyłek kurierskich w ramach współpracy pomiędzy PostNord i SwipBox, są aktualnie testowane w stolicy Szwecji, Sztokholmie.

Tym samym nowe urządzenia duńskiego operatora są obecne w całej Skandynawii.

SwipBox Infinity to automaty do odbioru przesyłek zaprojektowane i wyprodukowanego przez duńskiego operatora, SwipBox. Urządzenia są obsługiwane bezdotykowo. Ponadto, ładują się na baterie i są bardzo łatwe w instalacji, ponieważ nie wymagają korzystania z zewnętrznego źródła energii elektrycznej oraz połączenia z Internetem.

Współpraca z PostNord zakłada, że przewoźnik stanie się właścicielem i jedynym podmiotem dostarczającym paczki za pomocą SwipBox Infinity. Ewaluacja projektu będzie prowadzona przez cały czas trwania pilotażu. Jeśli testy okażą się owocne, w kraju zostanie uruchomionych więcej automatów na mocy indywidualnych ustaleń z partnerem.

- Nasze rozwiązanie ma na celu optymalizację ostatniej mili kurierskiej, która jest newralgicznym punktem całego łańcucha dostaw. Jesteśmy przekonani, że intuicyjne automaty zyskają uznanie w oczach konsumentów. Szwecja jest ostatnim skandynawskim krajem, po Danii i Norwegii, który wyraził zainteresowanie urządzeniami SwipBox Infinity. Produkt na tyle usprawnia proces zamówień i dostaw, że kolejne wdrożenia są jedynie kwestią czasu - powiedział Allan Kaczmarek, założyciel SwipBox.

Z kolei Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska dodał, że każdy rynek ma inną specyfikę. Celem strategicznym SwipBox jest stworzenie zagęszczonej sieci zewnętrznych automatów przy współpracy z lokalnymi partnerami. Sukces pilotażowych projektów zrealizowanych w Danii i Norwegii przełożył się na obecność na kolejnym, kluczowym rynku skandynawskim.

- Obsługa odbywa się bez wykorzystania ekranu. Zarówno kurierzy, jak i użytkownicy końcowi mają dostęp do dedykowanej aplikacji PostNord, która w intuicyjny i prosty sposób pozwala im korzystać z urządzeń. Nasi partnerzy dostrzegają potencjał takich rozwiązań szczególnie w dobie pandemii, wymuszającej społeczny dystans. Przymierzamy się także do pierwszych testów w naszym kraju - informuje Michał Czechowski.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Firma dostarcza od 2012 r. rozwiązania sprzętowe i software’owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBox zlokalizowane są w Danii, Polsce, Australii i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 60 krajach.

W Polsce, odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci – dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Każdy element oferty SwipBox jest indywidualnie projektowany w celu minimalizowania kosztów operacyjnych partnerów przedsiębiorstwa.

Joanna Hamdan 11620 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.