Wojciech Żabiński będzie zarządzał Carlsberg Bułgaria

Obecny wiceprezes ds. marketingu Carlsberg Polska z początkie stycznia obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego w Carlsberg Bułgaria.

Wojciech Żabiński ma ponad 20 lat doświadczenia w branży FMCG.

Swoją karierę w Carlsberg Polska rozpoczął w 2004 r. W latach 2009-2010 pełnił rolę dyrektora marketingu w firmie Eurocash, pracował też w British American Tobacco.

Do Carlsberg Polska dołączył ponownie w 2010 r. w roli dyrektora ds. Euro 2012. Stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w Carlsberg Polska objął w 2015 r.

 

W czasie gdy Wojciech Żabiński stał na czele działu marketingu umocniła się pozycja wielu marek z portfolio Carlsberg Polska m.in. dzięki zakończonym sukcesem dużym re-launchom marek np. Okocim, Karmi, Harnaś i ostatnio Kasztelan. Rozwinął się też program innowacji produktowych, który zaowocował wprowadzeniem na rynek marek Žatecký Světlý Ležák i Garage. Nastąpił też dynamiczny rozwój Somersby sprawiając, że Polska jest dziś dla tej marki rynkiem nr 1 na świecie.

O osobie, która zastąpi Wojciecha Żabińskiego w roli wiceprezesa ds. marketingu firma poinformuje w późniejszym terminie.

Joanna Hamdan 11620 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.