Blue City kusi winem i serami

W piątek i w sobotę 23-24 października w stołecznym Blue City podczas Festiwalu Wina będzie można spróbować, kupić i zamówić wina z Włoch, Hiszpanii, Węgier i polskich winnic.

W Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne winnice. Większość z nich prowadzą pasjonaci, a produkowane przez nich wina są coraz bardziej cenione przez znawców.

W Festiwalu Wina w Blue City udział wezmą m.in. winiarze z położonej na Podkarpaciu, na obrzeżach Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego Winnicy Vetus oraz z największej na Mazowszu produkującej około 50 tys. butelek rocznie Winnicy Dwórzno.

Fani nieco mocniejszych trunków będą mogli nabyć śliwowicę oraz węgierskie i staropolskie nalewki. Wśród wystawców obecna będzie rodzinna firma „Nalewki Staropolskie”, która produkuje nalewki zgodnie z tradycyjnymi domowymi recepturami. Ich poszczególne rodzaje wytwarzane są w krótkich seriach i rocznikowane. Cały proces produkcyjny wykonywany jest ręcznie, w domowy sposób.

W trakcie Festiwalu Wina w Blue City smakosze tego trunku będą mogli nabyć wina również z Hiszpanii, Włoch, Węgier. W ofercie wystawców znajdą się też pasujące do win sery: włoskie, węgierskie i polskie.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.