Van Pur chce kupić od Grupy Żywiec Browar Braniewo

- Zależy nam na utrzymaniu i kontynuacji tradycji polskich, znanych marek piwa o ugruntowanej pozycji na rynku - mówi Jagoda Iwańczuk, prezes zarządu Van Pur.

15 października Van Pur i Grupa Żywiec podpisały list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Van Pur 100% udziałów w spółce Browar Braniewo i tym samym praw do marek Kuflowe, Braniewo oraz Jasne, że Pełne, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze.

Van Pur to właściciel popularnych marek piw, takich jak Łomża, Cortes, Karpackie, Brok, Śląskie i Halne. Ale firma chce się dalej rozwijać stąd chęć zakupu Browaru Braniewo. Strony podpisały list intencyjny, którego następstwem będzie rozpoczęcie procesu badania przedmiotu transakcji tzw. due diligence. Jeżeli proces badania  zostanie  pomyślnie ukończony oraz dodatkowo zgodę na koncentrację wyrazi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to finalizacja transakcji nastąpi jeszcze w 2020 r.

- Jesteśmy polską firmą, jednym z największych producentów piwa w Europie Środkowo Wschodniej, ale to w kraju chcemy angażować nasze siły poprzez tworzenie miejsc pracy i nowej gamy produktów dla naszych klientów. By tak się stało musimy nieustannie inwestować. Przejęcie Browaru Braniewo jest kolejnym milowym krokiem w rozwoju Van Pur. Jesteśmy przekonani, że to dobry kierunek dla naszej firmy. Zależy nam na utrzymaniu i kontynuacji tradycji polskich, znanych marek piwa o ugruntowanej pozycji na rynku – podsumowuje Jagoda Iwańczuk, prezes zarządu Van Pur.

Z kolei Grupa Żywiec tłumaczy, że zamiar sprzedaży Browaru Braniewo wynika z planów skoncentrowania inwestycji na strategicznych obszarach, uproszczenia działalności i wydzielenia aktywów, w przypadku których oczekiwany zwrot z kapitału jest niższy od zamierzonych przez firmę celów.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.