Action wkracza do Wielunia

15 października przy ul. Głębokiej 6 ruszył jedyny sklep marki w tym mieście.

- Otwarcie sklepu w Wieluniu zapowiadaliśmy już na początku września, wchodząc do Zduńskiej Woli. Mamy nadzieję, że oferta Action spotka się tu z równie dużym zainteresowaniem. Na lokalizację marketu wybraliśmy bardzo dogodne miejsce – w pobliżu znajdują się liczne osiedla mieszkaniowe oraz główne arterie komunikacyjne miasta, dzięki czemu można dostać się do nas z łatwością - mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Holenderska sieć dyskontów niespożywczych zajęła blisko 1 tys. mkw. powierzchni najmu. Oferta nowo otwartego sklepu to prawie 6 tys. produktów w 14 różnych kategoriach, obejmujących m.in. higienę osobistą, środki czystości, wyposażenie domu, dekoracje, rozrywkę, zabawki, majsterkowanie (DIY), rzemiosło, a także przekąski i napoje. 2/3 asortymentu dynamicznie rotuje, a ponadto w każdym tygodniu na półkach pojawia się ponad 150 nowych produktów.

- Mieszkańcy Wielunia znajdą w Action zarówno artykuły pierwszej potrzeby, jak i produkty sezonowe czy akcesoria przydatne do realizacji swoich hobby. Właścicielom ogródków działkowych, które też są niedaleko naszego sklepu, polecamy szczególnie asortyment z kategorii ogród i DIY - dodaje.

Action w Wieluniu jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. W jego sąsiedztwie znajduje się Lidl, a w bliskiej odległości także Biedronka.

- W niełatwym czasie - biorąc pod uwagę pandemię - ale z ogromnym sukcesem skomercjalizowaliśmy pierwszą fazę inwestycji. Interesująca lokalizacja, nowoczesna bryła budynku i wystrój sklepu oraz urozmaicona i korzystna pod kątem cenowym oferta z pewnością przyciągnie rzesze zainteresowanych klientów. Prowadzimy rozmowy z najemcami dotyczące kolejnej fazy projektu, której realizacja ma ruszyć niebawem - mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska.

- Z doświadczenia widzimy, że najemcy lubią się lokować przy mocnym operatorze spożywczym, dodatkowo otwarty sklep Action, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, znacznie zwiększy potencjał tej lokalizacji - dodaje.

Marka Action zadebiutowała w Polsce w 2017 r. Obecnie sieć liczy ponad 70 sklepów w naszym kraju.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.