Przesylkownia.pl ma duży apetyt na Polskę

CEO firmy Packeta w Polsce, właściciela przesylkownia.pl, została Justyna Andreas. Spółka wiąże duże nadzieje z polskim rynkiem.

Głównym zadaniem Justyny Andreas będzie rozwój działalności handlowej i transportowej oraz pozyskanie nowych klientów przesylkownia.pl (w Czechach działającej pod nazwą Zásilkovna). Koncern wiąże duże nadzieje z polskim rynkiem – zwiększenie efektywności i rozwój zespołu handlowego w Polsce należą do strategicznych celów Packeta Group na najbliższe trzy lata. 

Segment e-commerce rośnie w całej Europie, a Polska nie jest w tym zakresie wyjątkiem. W ciągu roku skala zakupów online wzrasta tu o 18%, a jego bieżąca wartość rynkowa wynosi około 50 miliardów złotych. Dla grupy Packeta otwierają się w ten sposób ogromne możliwości handlowe, które chcemy wykorzystać – mówi Simona Kijonková, CEO grupy Packeta i założycielka Zásilkovny. -  Witamy Justynę w naszej rodzinie Packety i życzymy jej powodzenia i sukcesów w nowej roli. Poza tym bardzo się cieszę, że kolejna kobieta dołącza do ścisłego kierownictwa holdingu – dodaje.

Podkreśla także, że w w Czechach Zásilkovna ma bardzo silną pozycję. Teraz celem jest rozwijanie potencjału jej produktów i usług również w Polsce. Wskazuje, że nasz rynek jest prawie czterokrotnie większy niż czeski, ale na przykład liczba sklepów internetowych jest równa około dwóch trzecich sklepów czeskich.

- Z pewnością istnieje tutaj duży potencjał dalszego rozwoju. Bardzo cieszę się na pracę w przesylkownia.pl, jej sukces w Czechach jest dla mnie wielką motywacją - mówi nowa CEO przesylkownia.pl Justyna Andreas.

Przed przyjściem do grupy Packeta, Justyna Andreas pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz rozwoju i budowaniu skutecznych zespołów handlowych. Pracowała dla Rail Cargo Eastern Europe jako Country Operations Manager, gdzie zajmowała się projektami logistycznymi i magazynowaniem dla firmy IKEA w Polsce, Słowacji i Czechach oraz dla większych firm rodzinnych zajmujących się produkcją i sprzedażą indywidualną oraz online, na przykład Colibra Sp,  Red Rubin, czy La Boutique Suisse. W tym roku grupa Packeta spodziewa się obrotu w wysokości 2,5 miliarda koron czeskich i 35 milionów przesyłek.

Zásilkovna jest czeskim franczyzowym logistyczno-technologicznym projektem Simony Kijonkovej, który powstał w 2010 roku. Od tego czasu projekt rozwinął się w firmę świadczącą kompleksowe usługi logistyczne dla sklepów internetowych. Zásilkovna jest częścią 14 firm holdingu Packeta, działających w 8 krajach, doręczających przesyłki do 33 krajów.

 

Katarzyna Pierzchała 3838 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.